DBB’nin yaz kursları başlıyor

Büyükşehir Belediyesi, 2020-2021 eğitim döneminde Bilgi Evi, Akademi Lise ve Yatılı Kız Yurdu aracılığıyla, binlerce çocuk ve genç öğrencinin başarı grafiğini yukarıya taşıması amacıyla ücretsiz yüz yüze ve çevrimiçi eğitim hizmet verdi.

Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı, okulların yaz tatiline girmesiyle öğrencilerin, boş zamanlarını verimli geçirmeleri için yaz etkinlikleri hazırladı.

Etkinliklerinde akıl ve zekâ, robotik kodlama, drama, Kuran-ı Kerim, bağlama, sportif faaliyetler (futbol, basketbol, voleybol, tenis, yüzme), halk oyunları, görsel sanatlar, bilişim ve kütüphane (kitap okuma) branşlarında açılacak kurslarla öğrencilerin eğlenceli vakit geçirmeleri, fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sunulması hedefleniyor.

Gez-Gör ile öğrenciler kenti tanıyacak

Kurslar dışında çocukların ve gençlerin yaşadıkları kentte aidiyet duygularını pekiştirmek için yapılacak Gez-Gör Diyarbakır etkinliğinde öğrenciler, şehrin tarihi ve kültürünü ziyaret edecekleri mekânlarda öğrenecek.

Öğrencileri, geleceğe hazırlamak için mesleki tanıtımlarında yapılacağı yaz etkinliklerinde, fen teknoloji dersinde çocuk ve gençler, deneyler yapma şansı yakalayacak.

Öğrencilerin kitap okuyup ders çalıştıkları, keyifli sohbet ettikleri ve ücretsiz ikramlardan faydalandıkları çok amaçlı mekânlar olan Millet Kıraathanesi ile Kardeşlik Parkı, Temapark ve Kent Meydanı Kitap Kafeler yaz dönemi boyunca açık olacak.

Merkez Bilgi Evi, Selahaddin Eyyubi Bilgi Evi, Sur Akademi Lise, Silvan El Cezeri Akademi Lise, Gürbüz Gençlik Merkezi ve Bismil Bilgi Evi’nde öğrenim gören 11 bin 400 öğrenci yaz etkinliklerinden de ücretsiz yararlanması hedefleniyor.

Yaz etkinliklerden faydalanmak isteyen 18 yaşından büyükler bizzat, küçükler ise velileriyle, Bilgi Evi ve Akademi Lise’lere başvuruda bulunabilecek. Kurslarla ilgili detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler, 0412 999 08 21 arayabilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol