DEDAŞ kaldırımları tahrip ediyor iddiası

HABER MERKEZ

İDİYARBAKIR - DEDAŞ’ın çalışmalarıyla kentteki kaldırımları tahrip ettiğini belirten TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu, DEDAŞ ve belediyelere kaldırımların düzeltilmesi uyarısında bulundu.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (DEDAŞ) elektrik hatlarını yer altına alması sırasında kaldırımların tahrip edilmesiyle ilgili yazılı açıklama yayınladı.

DEDAŞ’ın, belediyeler ile protokol yaptığını iddia ederek sorumluluğu belediyeye yüklediği kaydedilen açıklamada, “Nerdeyse tamamı kayyumlar tarafından yönetilen belediyeler ise hiçbir sorumluluk duygusu hissetmemektedir. İlçe belediyeleri yeni yönetmelikle birlikte alt yapı faaliyetlerini ilgili yolları hızlıca hizmet verebilir hale getirmek yerine bu çalışmaları izlemekle yetinmiştir. Başta Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi olmak üzere onlarca cadde ve sokakta 2 ayı aşkındır kaldırım onarımı yapılmamaktadır. DEDAŞ’ı ve belediyeleri, halkın sağlığını ve güvenliğini tehlikeye atan bu uygulamalardan vazgeçmeleri ve tüm çalışmaları tekniğe uygun olarak yürütmeleri konusunda uyarıyoruz. En kısa sürede gerekli çalışmaların yapılmaması halinde, ilgililer hakkında hukuki yola başvuracağımızı belirtiyoruz. Kimsenin halkımızın sağlığını bozmaya, güvenliğini tehlikeye atmaya ve kentin estetiğini bozmaya hakkı yoktur” diye belirtildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol