DTSO TÜYAP ile yollarını ayırdı

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ile ALZ Grup, Diyarbakır’da yapılacak fuarlara ilişkin lasman toplantısı düzenledi. Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda konuşan DTSO Başkanı Mehmet Kaya, pandemi nedeniyle iptal edilen fuarların 1 Eylül itibariyle yeniden kontrolü açıldığını söyledi.

Bundan sonra Diyarbakır’daki fuarları, ALZ Grup Uluslararası Fuarcılık Kongre ve Danışmanlık A.Ş. işbirliğiyle düzenleyeceklerini kaydeden Kaya, kentte bulunan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nin isminin de Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi olarak değiştirildiğini söyledi.

 Önemli hedeflerinden birinin de bölgeyi fuar merkezi haline getirmek olduğunu ifade eden Kaya, yeni bir fuarcılık modeli geliştireceklerini belirtti. Kaya, önümüzdeki günlerde fuar takvimini açıklayacaklarını dile getirdi.

 “Ayak uydurmayan gelişemez”

 DTSO Meclis Başkanı Celalettin Birtane de, dünyanın geldiği nokta itibariyle teknolojik gelişmeler ve buna bağlı olarak yaşamın her alanındaki değişim ve dönmüşümün çok hızlı olduğuna dikkat çekerek, buna ayak uydurmayan birey, şirket ve kurumların geride kalabileceğine işaret etti. Eski fuarcılık yönteminin çağa cevap olmadığını vurgulayan Birtane, DTSO ve ALZ grup arasında yapılan işbirliğiyle, bölgede yeni bir fuarcılık anlayışının gelişeceğini söyledi. 

Birtane’nin ardından söz alan ALZ Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Alagöz ise, yeni bir fuarcılık yöntemini uygulamaya çalıştıklarını belirterek, yeni dönemde istatistiklerin kendileri için çok önemli olacağını kaydetti.

 Konuşmaların ardından DTSO ve ALZ Grup arasında işbirliği sözleşmesi imzalandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol