DTSO’dan üyelerine nefes kredisi

Koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinin sınırlanmasına katkı sunmak ve KOBİ’lere uygun koşullarda finansman desteği sağlamak amacıyla “2021 Nefes Kredisi”, 10 Bankanın katılımı ile TOBB ve KGF işbirliğinde 1 Haziran 2021 itibarı ile hayata geçti.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üye Nesih Aktepe, Üyelerinin finansa erişim konusunda yaşadıkları sıkıntıları çözmek amacıyla oda olarak yoğun bir şekilde çaba harcadıklarını ve bu kapsamda üyelerinden gelen taleplerin ivedi bir şekilde yerelde İl Valiliği ile merkezde TOBB ve İlgili Bakanlıklarla sürekli bir şekilde paylaşarak, çözüm üretmeye çalıştıklarını belirtti.

Sayman Üye Aktepe, finansa erişimin üyelerinin en temel problemi olduğuna dikkat çekerek,  bu kapsamda Nefes Kredisinin az da olsa sorunun çözümüne katkı sağlayacağını ve bunun için çalışmalarının devam edeceğini ifade etti.

Bankalar:

Üyeler; Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Akbank, Denizbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankası şubelerine başvurabilecektir.

Kullanım Şartları:

2020 yılı cirosu 2019 yılı cirosuna göre yüzde 25 düşük olan üyeler faydalanabilecektir. 2019 yılı ve sonrasında kurulmuş şirketler için bu şart aranmayacaktır. Ciro kaybı koşulu kredi kullandırımı yapan banka tarafından kontrol edilecektir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol