Fahiş Fiyatlara Yakın Takip

Son zamanlarda yoğun şikayetlere konu olan fahiş fiyatlarla ilgili özel çalışma Diyarbakır Merkez Bağlar İlçe Belediyesi'nden geldi.

Ticaret İl Müdürlüğü ile işbirliği yapan belediyenin zabıta ekipleri,temel ihtiyaç maddelerine yönelik fiyat ve etiket denetimi gerçekleştirdi.

Etiket fiyatı ile satış fiyatının farklı olduğu tespit edilen işyerlerine ilgili kanun maddeleri gereğince yasal işlem uygulandı.

Fırın ve ünlü mamullerin satıldığı işletmelerde fiyatın yanı sıra gramaj ve kalite kontrolleri de yapıldı.

"Vatandaşımızın hak ve hukukunu her şart ve koşulda uygulamak zorundayız " diyen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun talimatıyla yerine getirilen  denetimlerde kahvehane,çay bahçesi,dernek, lokal,kuaför ,güzellik merkezi,hamam, sauna ,pazar yerleri, restoran, kafe ,alış veriş merkezi ,market gibi halka açık iş yerlerinde Koronavirüs tedbirleri kapsamında hijyen denetimleri gerçekleştirildi.

Belediyenin zabıta ve ruhsat müdürlüğü ekipleri, ayrıca 1700 işyerine yönelik ruhsat denetimi gerçekleştirerek eksikleri olan esnaflara belediyenin her türlü kolaylığı sağladığını dile getirip işlem yapmaları için bilgilendirmede bulundu.

Ekiplerin cadde ve sokaklarda vatandaşlara yönelik maske denetimleri ise devam ediyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol