Gençler Sur Diplerini Temizledi

Diyarbakır'da sosyal medyada tanışan 15 kişilik ekip Sur içlerini temizledi. Vatandaş bu farkındalığı memnuniyetle karşıladı. Vatandaş, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nden hizmet beklerken, gençler bu tarz çalışmalara devam edeceğini belirtti.

Temizlik çalışması Dağkapı Meydanı'nda başladı ve Anzele Havuzu'nda sonlandı. Sur diplerini temizleyen gençler, kötü kokudan ve uygunsuz görüntülerden rahatsız olduklarını dile getirdi.

Şehrimize Gaffar Okkan gibi hizmet edeceğiz

Bu çalışmayla büyük bir hizmete imza attıklarını belirten Devrim Aktürk, "Biz şehrimizde Ahmed Arif gibi şiirler yazan, Mehmed Uzun gibi romanlar dizen, Gazi Yaşargil gibi sağlık hizmetlerine imza atan, Yılmaz Güney gibi filmler çeken ve şehit emniyet müdürümüz rahmetli Ali Gaffar Okkan gibi hizmetler eden gençleri yetiştireceğiz" dedi.

Yaptığımız çalışmayla onur ve gurur duyuyoruz

Bu çalışmalara daha fazla imza atmak isteyen Enes Kayan, "Şehrimiz ne yazık ki kirletilip pisletiliyor. Biz istiyoruz ki şehrimiz temiz ve titiz bir görüntüye sahip olsun. Bu sebeple böyle bir çalışmaya imza attık. Nitekim bu husustan mütevellit yaptığımız çalışmayla hem onur, hem de gurur duyuyoruz" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol