Geographic’ten Kayapınar’ın tanıtımına büyük katkı

Geçtiğimiz ay Kayapınar Belediyesi’nin daveti üzerine Diyarbakır’a gelerek, “Kayapınar Uluslararası Çağrılı Fotoğraf Günleri”ne katılan Pulitzer Ödüllü fotoğraf sanatçısı Muhammed Muheisen’in çektiği fotoğraflar Kayapınar ve Diyarbakır’ın tanıtımına katkı sundu.

240 milyon takipçisi bulunan National Geographic adlı instagram hesabı, Muheisen tarafından çekilen; Kayapınar Belediyesi tarafından 26 Ocak 2020 yılında uçak kazası sonucu yaşamını yitiren Amerikalı ünlü basketbolcu Kobe Bryant ve kızı Gianna’nın anısına duvara resmedilen fotoğrafını paylaştı.  İki günde binlerce beğeni alan paylaşım Diyarbakır ve merkez Kayapınar ilçesinden de büyük beğeni gördü. 

DEVEGEÇİDİ’NDEN DE BİR KARE PAYLAŞTI

National Geographic’in bir diğer hesabı olan ‘natgeotravel’ adresinden de Muheisen’in Devegeçidi Barajı’ndan gün batımı adlı fotoğrafı da paylaşıldı. “Eylül Ayında, kuşlar Türkiye’nin Diyarbakır kentindeki Kayapınar’da Devegeçidi Barajı’nda güneş batarken toplanıyor” diye notu düşürülerek yapılan paylaşım yoğun ilgi gördü.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Arif Karaman, Diyarbakır ve Kayapınar Belediyesi’ne katkı sunan bu paylaşımdan dolayı dünyaca ünlü fotoğrafçı Muhammed Muheisen’e ve National Geographic yetkililerine teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol