Görevde Yükselme Sınavı Yapıldı

DİYARBAKIR Merkez Bağlar İlçe Belediye tarihinde bir ilk yaşandı. Bugüne kadar hiç yapılmayan  görevde yükselme yani  birim müdürlüğü  sınavı ilk kez hayata geçirilerek şeffaflık örneği sergilendi.

Diyarbakır Merkez Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatı ile ‘Kurum İçi Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği’ sınavı açılarak 1994 yılında kurulan belediyenin tarihinde bir ilke imza atıldı.

Bu karar görevde yükselme bekleyen kurum personeli arasında sevinçle karşılanırken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının resmi gazetede yayınlanan  2 Temmuz 2020 tarih ve 31173 sayılı Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri personelinin ‘Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair’ yönetmeliği  gereği açılan kadrolara katılma şartını taşıyan personeller sınav için başvuruda bulundu.

Daha önce uygulanmayan görevde yükselme sınavını açarak bir ilke imza attıklarını belirten Başkan Beyoğlu, “Temel hak olan bu sınav bugüne kadar belediyemizde uygulanmamış. Bunu yapmak bize nasip oldu. Şeffaflık ve hakkaniyet ölçüleri adına gerekli  özeni gösterdik. Herkes arasında memnuniyet yarattı. Bundan sonra da tüm uygulamalarımızı yasal haklar ve adil ölçüler çerçevesinde yerine getireceğiz” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol