Güneydoğu'nun sebzesini karşılıyor

Güneydoğu ile Doğu Anadolu bölgelerindeki illere göre daha sıcak olan Kilis'te erken olgunlaşan sebzeler Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Şanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş başta olmak üzere birçok ile gönderiliyor. Sokağa çıkma kısıtlaması ve Ramazan Bayramı sırasında harıl harıl çalışan üreticiler, bugün açılan sebze hallerine sebze yetiştirmek için mesai yaptı. Mesaiye sabah 04.00’te başlayan üreticiler akşam karanlığına kadar üretim yaparak, siparişleri yetiştirmek için çalışıyor.

Üretici Metin İğdelioğlu, Ramazan Bayramı olmasına rağmen üretime devam ettiklerini ifade ederek, “Vatandaşlarımıza ürettiğimiz ürünleri gönderiyoruz. Bugün Diyarbakır başta olmak üzere Güneydoğu'da birçok ile gönderilecek. Vatandaşları sebzesiz bırakmayacağız” dedi

“Sebzede üretim fazlası var”

Kilis Merkez Sebze Üreticileri Birliği Başkan Vekili Ahmet Mesut Özgür de, “Tüm Türkiye’de sokağa çıkma kısıtlaması var. Biz üreticiler olarak sahadayız. Ülkemizin üretimine katkıda bulunuyoruz. Ülkemizin her tarafına Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Şanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş başta olmak üzere birçok ile sebzeleri gönderiyoruz. Gelecek taleplere de açığız. Üretim bütün safa da devam ediyor. Suriye sınırına bir kilometre mesafede üretim yapıyoruz. Üretime devam ediyoruz” diye konuştu. (İHA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol