HDP Silvan’a ilişkin açıklama yaptı

DİYARBAKIR - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Silvan İlçe Örgütü, ilçedeki çalışmalara ilişkin parti binasında basın toplantısı düzenledi. HDP Silvan İlçe Eşbaşkanı Kenan Kaydu, tüm dünyanın salgın ile mücadelesi devam ederken, HDP’nin Silvan Belediyesi’ni toplumsal sorunları çözme odaklı bir anlayışla yönettiğini ifade eden Kaydu, gelinen aşamada ilçenin yönetilemediğini öne sürdü.

İlçede yaşanan sorunlar

 Pandemi süreciyle kentte dezenfeksiyon çalışması, sosyal mesafe ve maske kullanımı denetiminin yanı sıra halka yönelik uyarı ve bilgilendirme yapılmadığını iddia eden Kaydu şunları söyledi:

“Son dönemde kentte yaşanan hırsızlık olaylarına karşı tedbirler alınmamaktadır. Salgın ile ilçede hızla yükselen aile içi şiddet ve boşanmalara karşı çalışmalar yürütülmemektedir. İlçede son yıllarda artan fuhuşa karşı ilçe merkezinde bulunan kurumlar çalışmamaktadır. Pandemi sonrası artan kira ücretlerine ilişkin belirli bir rayiç düzenlemesi yapılmamaktadır. Dicle Nehri’nde yaşanan boğulma vakalarına ilişkin çalışmalar yürütülmüyor.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol