İŞ GÜVENLİĞİ ANLATILDI

Haber Bekir Güneş

Güneydoğu Ekspres - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, oluşabilecek iş kazaları ve meslek hastalıklarının önüne geçmek amacıyla personele iş güvenliği eğitimi veriyor. İş sahalarının Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca belirlenen tehlike sınıfları dikkate alınarak yürütülen eğitimde, sahadaki risk faktörlerinin neler olduğu, bu risk faktörlerinin sebep olabileceği kaza ve sağlık sorunları, iş kazası ve meslek hastalıklarının ortaya çıkış şartları, mevcut toplumsal algı ve konu ile ilgili bilimsel yaklaşımların neler olduğu ile ilgili personele detaylı bilgiler veriliyor.

Tedbirlerin neler olduğu söylendi

Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen eğitimde ayrıca 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası gereği işveren ve çalışanın yükümlülükleri, alınması gereken tedbirlerin neler olduğu ile ilgili bilgilendirmeler de yapılıyor.

Memur, işçi, sözleşmeli memur statüsünde tüm çalışanlara yönelik başlatılan eğitim programı 9 oturum şeklinde yapılacaktır. Eğitim sonunda ölçüm formu uygulaması yapılarak eğitimin verimliliği artırılmaya çalışılmaktadır.

Eğitim programının bitiminde her çalışan için katılım belgesi düzenlenip personelin özlük dosyasına konuldu. İş güvenliği eğitimi yasaların öngördüğü şekilde belirli tarihlerde yapılmaya devam edecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol