İŞ İNSANLARIYLA BÜYÜKELÇİLER BULUŞTU

Güneydoğu Ekspres Diyarbakır  - Dışişleri Bakanlığı Diyarbakır Temsilciliği ve Diyarbakır Valiliği’nin davetiyle kente gelen 8 ülkenin Türkiye Büyükelçisi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın (DTSO) organizasyonuyla iş insanlarıyla bir araya geldi.

DTSO’nun organizasyonu ile Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybiha, Romanya Büyükelçisi Gabriel Catalin Sopanda, KKTC Büyükelçisi Kemal Köprülü, İran Büyükelçisi Mohammad Farazmand, İngilere Büyükelçisi Dominick John Chilcott, Hindistan Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya, Kırgızistan Büyükelçisi Kubanychbek Omuraliev, Polonya Büyükelçiliği Müsteşarı Robert Przemyslaw Trzeciak ve  Dışişleri Bakanlığı İl Temsilcisi Büyükelçi İbrahim Mete Yağlı, İl Vali Yardımcısı Nihat Karabiber ve DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya Diyarbakır’daki iş insanlarıyla bir araya geldi.

Yapılan organizasyonda büyükelçilere, Diyarbakır’ın tarihi, kültürel ve turistik mekanlarını anlatan sunum izletildi. İş insanları, Diyarbakır’ın ihracatı ve üretimi konusunda büyükelçiler ile görüşme gerçekleştirdi.

Haber Nermin Zengin

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol