İşçilerden Rektör Karakoç’a Destek

DİYARBAKIR - Ülkem İş Konfederasyonu Diyarbakır İl Başkanı Sedat Uğurlu ve yönetim kurulu üyeleri, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç ile Genel Sekreter Doç. Dr. Ali Karakaş’a ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunarak görüş alışverişinde bulundu.

Ülkem İş Konfederasyonu Diyarbakır İl Başkanı Uğurlu ve yönetim kurulu üyeleri, ilk önce Rektör Prof. Dr. Karakoç’u ziyaret etti. Karakoç’a görevinde başarılar dileyen Ülkem İş Konfederasyonu yönetimi, Rektör Karakoç’a yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi verdi. Daha sonra Genel Sekreter Doç. Dr. Karakaş’ı da ziyaret eden Ülkem İş Konfederasyonu Diyarbakır İl Başkanı Uğurlu, ziyaretlerin çok olumlu geçtiğini söyledi.

Uğurlu, yeni atanan Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakoç’un çok güzel projelerinin olacağına inandıklarını ve üniversitenin alışıla gelmiş olumsuz haberlerden kurtulacağına inandıklarını belirterek, şöyle dedi:

“Gördüğümüz kadarıyla Rektörümüz Karakoç ve ekibi, ilk etapta üniversitede yok olan huzuru sağlamak istiyor. Tüm personelin birlik ve beraberlik içinde çalışmasına yönelik adımlar atıyor. Rektörümüz, yakın zamanda banka promosyon ücretlerinin eşit olarak dağıtılması, tüm üniversite çalışanlarının akademisyen, işçi, memur ayırt edilmeksizin üniversitenin sosyal tesis ve hizmetlerinden faydalanması kararı aldılar. Bu bizi çok memnun etti. Kendimizi önemli hissetmemizi sağladı. Rektörümüz, sınıf ayrımını ortadan kaldırıyor.”

Ülkem İş Konfederasyonu Diyarbakır İl Başkanı Uğurlu, Rektör Karakoç’un üniversite ile kent arasında yok olan birlikteliği sağlama adına, bazı birimleri tarihi Sur İlçesi’ne taşıma projesi çalışması içinde olduğunu da ifade ederek, “Dicle Üniversitesi’nin bilim, sağlık ve sanat gibi alanlarda da uluslararası arenada başarı sağlayacağına inancımız tamdır. Bizlerde tüm kentimizi etkileyecek olan bu projelerde rektörümüz ve ekibinin yanında olacağız” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol