'İŞKUR çalışanlarına ikramiye verilsin’

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Diyarbakır Şubesi, İŞKUR çalışanlarına ek ikramiye verilmemesine ilişkin İŞKUR İl Müdürlüğü önünde basın açıklaması düzenledi. Sivil Toplum rgütü temsilcilerinin destek verdiği açıklamayı BES Şube Başkanı Suphi İzol yaptı.

 “İkramiye verilsin”

 İŞKUR hizmet binalarının, salgın sürecinden her gün iş bulma umuduyla ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanabilmek için binlerce yurttaşın başvuru yaptığı kamu birimleri haline geldiğini hatırlatan İzol, bu süreçte İŞKUR çalışanlarının iş yükünün arttığını söyledi. 

İşçilere ikramiye ödenmesi gerektiğinin altını çizen İzol, "Pandemi sürecinde fedakârlıkla çalışan sağlık emekçilerine ek ödemeler, PTT emekçilerine ikramiye ödemeleri yapılmıştır. Bu koşullarda zaman ve mekân gözetmeksizin canla başla çalışan ve milyonlarca işsize ödemesinin yapılmasını sağlayan İŞKUR emekçilerine yoğun ve fazla çalışmanın karşılığı olarak ayrımsız bir şekilde iki asgari ücret tutarında ikramiye ödemesi yapılmasını her şeyden önce bir hak olarak görüyoruz. Ve bir an önce İŞKUR emekçilerine ikramiye ödenmesinin gerçekleşmesini talep ediyoruz. Talebimiz karşılık bulana kadar kararlılıkla mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol