Karaloğlu, Bölge Valilerini Ağırladı

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu, Cumhurbaşkanlığı himayesinde Bitlis'in Ahlat ilçesinde düzenlenen spor, kültür ve sosyal olmak üzere birçok etkinliğe ev sahipliği yapan “1071 Sultan Alparslan Ahlat Otağı”nı giderek Malazgirt Zaferi’nin 949’uncu yıldönümü kutlamalarına katıldı.

Karaloğlu, Diyarbakır Valiliği ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin  açtığı çadırda Ağrı valisi Dr. Osman Varol, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Binğöl Valisi Kadir Ekinci ve Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu’nu ağırladı. Bölge valilerine kentin tarihi ve kültürü hakkında bilgiler veren Karaloğlu, ayrıca irilikleri sebebiyle dünyada nam salmış olan Diyarbakır karpuzunu tanıttı.

KaraloğluAhlatOtağı’na kurulan stantları gezdi

Bölge valilerini Diyarbakır çadırında ağırladıktan sonra Karaloğlu, toplam 450 bin metrekare alan üzerine kurulu olan Türkiye’nin birçok ilinden gelerek tarih ve kültür aktarımlarının yapıldığı stantlara konuk oldu. Stant ve çadır ziyaretinde Karaloğlu, yetkililerle bol bol  sohbet etti. Karaloğlu, ayrıca çadırlarda yürütülen faaliyetler ve kentlerin tarihi hakkında bilgi aldı. 

Karaloğlu demir dövdü

Türk el sanatları ile yöresel ürünlerinin de tanıtıldığı etkinliklerde   Karaloğlu, çadırları gezerek üretilen el sanatları hakkında bilgiler aldı ve yöresel ürünleri tattı.  Stantta görev yapan personele başarılar dileğinde bulunan Karaloğlu, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez ile birlikte demir dövdü.

Büyükşehir Belediyesi’nin çadırına yoğun ilgi

Diyarbakır Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi, 23-26 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen ve binlerce ziyaretçinin akınına uğrayan “1071 Sultan Alparslan AhlatOtağı”nda açtığı çadıra vatandaşların yoğun ilgi gösterdi. Geleneksel motiflerle süslenen ve Diyarbakır karpuzunun da yerini aldığı stantta kentin tarihi ziyaretçilere aktarıldı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol