Kayapınarlı çocuklar gönüllerince eylendi

Diyarbakır Merkez Kayapınar İlçe Belediyesi, ilçe merkezindeki çocuklara yönelik ‘Kayapınar Yıldızlarını Arıyor’ adlı projenin startını verdi.

Proje çerçevesinde ilk etkinlik önceki gün Kayapınar ilçesi Talaytepe Mahallesi’ndeki MedCty Mahabad Sitesi’nde düzenlendi. Etkinlikte koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralına riayet edildi. Belediye ekipleri tarafından etkinlik alanına el dezenfektanı kurulurken, alana maskeli olarak alınan çocukların ateşleri ölçüldü.

Tedbirlerin ardından etkinliğe katılacak minik ve çocukların hangi kategorilerden yarışmaya girecekleri kaydedildi.

Müzik ile açılışı yapılan etkinlikte jüri üyeleri, müzik, dans, resim, futbol, basketbol ve tiyatro alanlarında yetenekli olan çocukları izledi.

Ailelerinin de büyük bir heyecanla izlediği etkinliklerde, sihirbaz ve balon gösterisi büyüledi. Zaman zaman gösterilere katılımları da sağlanan minikler, gönüllerince eğlenmenin tadını çıkardı. Etkinlikte ayrıca çocuklara patlamış mısır ve pamuklu şeker ikramlarında bulunuldu.

4 saate kadar süren etkinlik, ilk üçe giren yetenekli çocuklara plaket ve ödül verilmesiyle sona erdi. Yetenekli çocuklara ödüllerini taktim eden Kayapınar Belediye Başkan Yardımcısı Cihad Kayhan, amaçlarının pandemi sürecinde sıkılan çocuklara farklı etkinliklerle hoş ve güzel vakit geçirmek olduğunu söyledi.

Aileler de etkinliği düzenleyen Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç’a ve ekibine teşekkür etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol