Kayıp genç kadın tecavüz edilerek öldürüldü

Antalya’da 28 Temmuz’dan sonra haber alınamayan Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu’nun (21) cenazesi bulundu. Ablasına “biraz hava alacağım” diyerek evden çıkan Haytaoğlu, bir daha eve dönmedi. Geç saatlere kadar dönmeyen Haytaoğlu, en son kendisini arayan ablasıyla konuştu, ardından ise kendisine bir daha ulaşılamadı.

CİNAYET İTİRAFI

Yürütülen çalışma neticesinde Haytaoğlu'nun iş için emlakçı Mustafa Murat Ayhan isimli şahsın evine gittiği tespit edildi. Bir süre sonra ise Ayhan'ın elinde bavulla dolaşması dikkat çekti. Durumdan şüphelenen ekipler, Ayhan'ı gözaltına aldı. Çapraz sorgu sonrası cinayeti itiraf eden zanlı, tecavüz ettikten sonra vahşice öldürdüğü genç kadının cenazesini bavula koyup ormanda gömdüğünü söyledi.

Ailenin kayıp başvurusunda bulunduğu polislerin “Telefon sinyaline Pazartesi’den önce bakamayız” dediği belirtilmişti. Sanal medyadan genç kadının bulunması için çağrı yapan ailesi ve kadınlar, “Bir kadın 4 gündür kayıp, bir kişi daha eksilmeye tahammülümüz yok” diyerek, yetkilileri sorumluluğunu yerine getirmeye çağırmıştı. (İHA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol