Kentsel Dönüşümün Anlatılıyor

Diyarbakır'ın Merkez Bağlar İlçesi Kaynartepe Mahallesi sınırlarında yer alan 53 dönümlük alanın, 25 Eylül tarihinde Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı kararıyla riskli bölge ilan edilerek kentsel dönüşüm kapsamına alınmasından sonra ilçede bu yöndeki heyecan iyice artmış durumda.

Pilot bölge olarak seçilen Kaynartepe Mahallesi'ndeki 53 dönümlük alanda, 1354 hak sahibi var ve 1 Temmuz’dan itibaren sahada resmi olarak yıkım ve inşaat çalışmalarına başlaması planlanan projeden 7 bin kişi etkilenecek. Vatandaşlar, belediye tarafından açılan danışma ofisine  başvurarak projenin ana hatları ve teknik detaylar hakkında bilgi alıyor. Danışma ofisi, haftanın her günü hem yüz yüze görüşmelerle hem de telefon hattı aracılığıyla hak sahiplerini bilgilendiriyor. Belediyenin kent geneline astığı billboardlar yoluyla da yine projenin kente kazandıracakları hakkında vatandaşlara bilgiler aktarılıyor.

Kısa zamanda büyük rağbet oluştu

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, projenin hayata geçmesiyle ilgili çalışmaların aralıksız olarak devam ettiğini söyledi. 20 gün gibi kısa zamanda 300’den fazla hak sahibinin kendileriyle iletişime geçerek bilgi aldığını belirten Beyoğlu, “Bir yandan projeyi uygulayacak olan Çevre Ve Şehircilik Bakanlığımız diğer yandan da bizler belediye olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halkımızın projeye desteği tamdır. Şu ana kadar 300’den fazla hak sahibi başvurarak proje hakkında bilgilendirildi. Kimsenin kafasında hiçbir soru işareti kalmasın. Yerinde dönüşüm modeli ile uygulanacak olan projenin ana gayesi halkımızın huzurlu bir yaşama kavuşmasıdır. Merak eden herkes büromuzdan veya telefon hattı aracılığıyla her türlü bilgiyi alabilir. Şeffaf bir şekilde yürüyen bir süreç var. Halkımızın projeye desteği tamdır. Şu ana kadar ki gözlemlerimiz bu yöndedir” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol