Kırsal mahalle yolları bir bir tamamlanıyor

Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, kent merkezi ve kırsal mahallerde başlattığı yol yapım bakım ve onarım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

2021 yılında kırsal mahallelerde 1200 km yol yapım hedefi doğrultusundaki çalışmalar kapsamında Çüngüş ve Kayapınar ilçelerindeki yolların yüzde 90’ı tamamlanırken Ergani, Çermik, Hani, Kulp, Bismil, Silvan ve Çınar ilçelerinde ise çalışmalar aralıksız sürüyor.

Kırsaldaki mahallelerde ulaşım daha güvenli ve konforlu hale gelmesi için Mart ayında başlatılan çalışmalarda ekipler, kentin 17 ilçesindeki grup mahalle yolları ve bağlantılarında alt temel, stabilize, dolgu, menfez, yol genişletme, sanat yapıları ve büz döşeme çalışması yapıyor.

Ekipler, vatandaşların seyahat güvenliklerini üst seviyeye taşımak için daha önce 5,5 metre olan grup mahalle yollarının genişliğini 7 metreye çıkarıyor.

Mahalle yollarının altyapısını uzun süreli çözmek amacıyla temel, alttemel ve dolgu çalışmalarına ağırlık veren ekipler, altyapısı tamamlanan yollarda sathi asfalt kaplama çalışması gerçekleştiriyor.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, devam eden çalışmalarla ilgili “Diyarbakır'ı daha ulaşılabilir bir şehir yapacağız. Grup mahalle yollarımızı bir bir tamamlıyoruz. Merkez’den kırsala yol çalışmalarımız aralıksız devam ediyor” açıklamasında bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol