Kitap bağışları devam ediyor

Haber Bekir Güneş

Güneydoğu Ekspres Diyarbakır -Kütüphane oluşturmak amacıyla göreve başladığı ilk günden itibaren tebrik ziyaretlerinde çiçek yerine kitap armağanlarını kabul eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı’yı ziyaret eden Nizamettin Kurt adlı yurttaş 3 koli kitap bağışında bulundu.

Yurttaşlardan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne kitap bağışları devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulacak kütüphane için Eşbaşkan Mızraklı’yı, ziyaret eden Nizamettin Kurt adlı yurttaş, 3 koli kitap bağışında bulundu.

Ziyaretten onur duyduğunu belirterek konuşmasına başlayan Mızraklı, “Biliyoruz ki artık ellerini uzattıklarında kitaba ulaşabilecek onlarca, yüzlerce insan için ortaya bir kıymet çıktı. Bu da sizin yüreğinizden koparak gelen, aklınızdan ve çabanızdan ortaya çıkmış bir değer. Zenginlik denince insanın aklına hep maddi değerler gelir, böyle bir umudu biriktiren ve çabayı gösteren gençlerin varlığı mutluluk verici” ifadelerini kullandı.

Gönüllü berberden Mızraklı’ya ziyaret

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kentin sokaklarında çocukların saç tıraşlarını ücretsiz şekilde gerçekleştiren ve gönüllü berber olarak bilinen Resul Yılmaz da, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Dr. Selçuk Mızraklı’yı ziyaret etti.

Verdiği emeklerden dolayı gönüllü berber Yılmaz’ı kutlayan Mızraklı, “Yüreklerde, inançlarda birikmiş olan ve hepimizin hiçbir zaman kaybetmeyeceği zenginlikler vardır. Yüreği, kendi vücudundan çok daha büyük olan bir insanı ağırlamak onur verici. Darda olanın, eksiği olanın veya yok olana uzatılan el çok kutsaldır. Bir çocuğu sevindirmekten daha güzel bir şey yoktur. Çocuğu mutlu etme duygusu insanı güçlü kılar ve kişiyi de mutlu eder” dedi.

Bugüne kadar gönüllü olarak yer aldığı projelerle ilgili Mızraklı’ya bilgiler aktaran Yılmaz, ayrıca gerçekleştirmeyi tasarladığı planlarını da paylaştı. Yılmaz, görüşme sonunda oluşturulacak kütüphaneye destek amaçlı Mızraklı’ya kitap hediye etti. Mızraklı ise Yılmaz’a saç kesme makinesi armağan ederek yeni projelerinde başarılar diledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol