‘Kitap Kafe’ Hizmette

Haber Nermin Zengin

Güneydoğu Ekspres - Diyarbakır Merkez Kayapınar İlçe Belediyesi tarafından yapılan ve  içerisinde yürüyüş yolları, çocuk oyun grupları, spor alanları, gölet, midilli atı alanı, müzikli su oyunları, buz pisti ve kafenin de yer aldığı 100 bin metrekare alanda yapılan "Park 75"te “Kitap Kafe” 3500 seçkin eser ile vatandaşların hizmetine açıldı.

Park 75 içerisinde yapımı Kayapınar Belediyesi tarafından tamamlanan Kitap Kafede, ücretsiz ikramlar  yapılarak kitap okuma alışkınlığını yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Sosyal sorumluluk projelerine ara vermeden devam eden Kayapınar Belediyesi sağlıklı bir geleceğe sahip olabilmek için Park 75’te  hayata geçirdiği Kitap Kafe projesi ile  her yaştaki çocuk ve yetişkinlerin faydalanabileceği, internet erişimi olan, sosyal aktivitelerin gerçekleştirilebileceği, nezih bir mekân olarak tasarlandı.

Kayapınar Belediyesine ait Park 75’te açılan Park Kafeyi ziyaret ederek kitap severler ile bir araya gelen İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç, “Eğitime yönelik yatırımlarımız ile çocuklarımızı ve yetişkinlerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Kitap okumak, okumayı seven insanlar için vazgeçilmez bir tutkudur. İçimizdeki öğrenme, merak ettiğimiz soruların cevabını arama ve kişisel gelişim ihtiyacını karşılama hissinin tatmin olacağı en temel şey kitaptır. Bu kitapların en tat alınarak okunacağı mekanlar da kitap kafelerdir. Bu vesileyle kısa süre önce ilçemizde faaliyete giren Kitap Kafeyi ziyaret ederek, hem buranın açılmasına vesile olan arkadaşlarımızı tebrik etmek, hem de kitapsever arkadaşlarımız ve kardeşlerimizle bir araya gelmek istedim” dedi.

Koç, Kayapınarlı vatandaşların eğitimine katkı sağlamak için bu tür çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol