Lazer işlemi yaptıran genç kızın kolu yandı

Turhan, güzellik merkeziyle görüştüğünü ve bir krem kullanması konusunda tavsiyede bulunduklarını söyledi. Kremi kullanmasına rağmen kolundaki izlerin silinmediğini anlatan Turhan, "Kolumu gördüler. 'Ay bu kızın koluna bak, ne olmuş acaba' diye kendi aralarında konuştular. Dışarıdan çok kötü görünüyordu. Dışarıda görenler 'acaba kendine zarar mı verdi' diye düşündüler. Çalıştığım iş yerinde arkadaşlarım ve müşteriler tarafından çok fazla tepki gördüm. 'Koluna ne olmuş, sen kendine zarar mı veriyorsun' gibi sözler sarf ettiler. Bu süreçte çok zorlandım. Psikolojik olarak baskı altında kaldım" dedi.

"Suçu bana atmaya çalıştılar"

Turhan "İşlemi yapan kadın, hiçbir şekilde iz kalmayacağını söyledi. Bütün suçu bana yıkmaya çalıştı. 'Siz denize gittiniz vücudunuz yandığı için iz kaldı' dediler ancak ben diğer kolum için de lazere girdim, sağ kolumda olmadı ama sol kolumda iz kaldı. Bu sebeple olsaydı sağ kolumda da iz kalırdı. Benimle hiçbir şekilde ilgilenmediler. Geçiştirip gönderdiler. Haklarında şikayette bulundum" şeklinde konuştu.

“Bu işlemler en temel sorunumuz"

Konunun uzmanları güzellik salonlarına dair uyarılarını yineledi. Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı Dr. Hamza Aktaş, güzellik merkezlerinde uzmanların olmayışının böylesi sorunların ortaya çıkmasına neden olduğuna dikkat çekti. Yetkisi ve uzman olmaya kişilerce yapılan lazer işlemlerinden Turhan'ın yaşadığı olayın oluşmasına neden olduğunu anlatan Aktaş, şunları söyledi:

"Bu mağduriyetleri gidermek, bu sorunları çözebilmek meşakkatli bir iş. Son dönemlerde, yıllarda bizim en çok şikayet ettiğimiz konulardan birisi de budur. Bu işte yetkisi olmayan kişilerin kendini uzman olarak tanıtıp bir uzman tarafından yapılması gereken işlemleri çok rahat bir şekilde yapması ve bunun sonucunda komplikasyonlar geliştiğinde sorunlar yaşıyoruz. Bu hastada muhtemelen epilasyon için lazer uygulanmış. Lazer uygulamasından sonra da bir yanık tablosu gelişmiş. Uygulama dozu belki de yüksek verilmiş veya hastanın daha önce bir reaksiyona hassasiyeti vardır. Yanık reaksiyonundan sonra lezyonlar iyileştikten sonra kahverengi bir leke de kalabilir. Bu da kalıcı bir hasar demektir aslında. Hastanın bu anlamda yaşayacağı psikolojik stres, psikolojik sorunlar da işin cabası olacak. Güzellik merkezlerinde yapılan bu işlemler de en temel sorunumuz." (DHA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol