Mahallelinin karşı çıktığı baz istasyonu kuruldu

 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi (DBB) ile Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. arasında imzalanan "Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Elektronik Haberleşme Sistemleri Yer Kullanım Hakkı Sözleşmesi” kapsamında kentin birçok noktasında bulunan parklara baz istasyonları yerleştiriliyor.

Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi’nin 1128’inci sokağında bulunan parkta daha önce iki kez kurulmak istenen baz istasyonu, mahalle sakinlerinin karşı çıkmasıyla engellendi. Bugün sabaha saatlerinde baz istasyonu çalışmasını yürüten şirket, TOMA ve çevik kuvvet polisleri eşliğinde sokağa gelerek, çalışma başlattı.

 Parkta toplanan mahalleli, baz istasyonunun kurulmasını protesto etti. Baz istasyonunun insan sağlığını riske attığını belirterek, kurulmasına izin vermeyeceklerini söyledi. Konuyu müzakere etmeye çalışan yurttaşlardan biri, polise “Kurulmasına izin vermeyeceğiz, önüne uzanacağım, ölümüme razıyım ama kurulmasına razı değilim” diyerek tepki gösterdi.

 Parkta baz istasyonu çalışmaları polis eşliğinde devam ederken, mahalle sakinleri de bir süre alkışlarla protestolarını sürdürdükten sonra alandan ayrıldı. (M.A)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol