Mimarlık Fakültesinin Farkındalık Çalışması

Tarım faaliyetlerinden dolayı yılın belli dönemlerinde sık sık su kesintilerinin yaşandığı okulda özellikle hijyenin hassasiyetle sağlanması gereken bu dönemde bahçeye su kuyusu açma hedeflerinin olduğunu belirtti. Ayrıca çocukların öğle arasında yemeklerini bahçedeki taşların üzerinde yediklerini ve bahçeye masalı banklar temin edilebilirse çocukların daha hijyenik ve daha rahat şartlarda beslenmelerini sağlayabileceklerini söyledi.

Bunun üzerine harekete geçen Mimarlık Fakültesi sontaj çalışmalarına destek sağladı ve iki adet masalı bank temin ederek köydeki okula ulaştırdı. Artık okulun deposundan kesintisiz temiz su ihtiyacının karşılandığını belirten Merve Öğretmen, aynı zamanda her gün bahçede çocuklarla beraber güzel kahvaltılar yapabildiklerini söyleyerek fakültemize teşekkür etti.

Mimarlık Fakültesi dekanı Prof. Dr. Mine Baran, “Üniversite olarak bizlere yarının öğrencilerini yetiştiren dezavantajlı bölgelerdeki öğretmenlere destek olmak ve köylerdeki çocukların şartlarını güzelleştirmeye çalışmak amacıyla başlattığımız bu proje sonucunda bizler de mutlu ve yarına dair umutluyuz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol