banner5

Oturma eylemi sürüyor

DİYARBAKIR - Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla çadır içerisinde bekleyişini sürdüren ailelerden 2005'te dağa kaçırılan 10 yaşındaki oğlu Mikail Sadık için Siirt'ten HDP Diyarbakır il binası önüne gelen baba Salih Sadak, oğlu gelmeyene kadar eylemi sonlandırmayacağını söyledi.

Sadak, "Oğlum Mikail 3. sınıfta 10 yaşında iken kaçırıldı. 15 yıldır haberim yok, beni duysun onu bekliyorum. Oğlum kaç gel, gelmesen ben buradan çıkmıyorum, gelinceye kadar burada bekleyeceğim” dedi.

Malatyalı Sadiye Özbey, 17 Eylül 2015'te Rize'den kendisini ziyarete gelirken Tunceli'nin Pülümür ilçesinde yol kesen PKK'lılar tarafından aracı yakılıp kaçırılan oğlu Astsubay Semih için 5 Eylül 2019'dan beri evlat nöbetinde olduğunu söyledi.

Özbey, "6 ay oldu buradayız, gelen çocuklara çok seviniyoruz, ama o sevinci bizde yaşamak istiyoruz. Bizi de sevindirsinler, bizimde yavrumuzu bize kavuştursunlar. PKK’ya sesleniyorum, bırakın benim çocuğumu ben sizden bir şey istemiyorum kendi hakkım olan çocuğumu istiyorum. Bu acıyı bize yaşatmaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Çocuğumun hayatıyla oynadılar, gençliğinden ve özgürlüğün elinden aldılar" diye konuştu. (İHA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol