Özel çocukların keyifli anladı

Bünyesinde açtığı iki Engelsiz Yaşam Merkezi ile Engelli dostu olarak anılan Kayapınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce sosyal destek projeleri kapsamında 70 özel çocuğu Oyun Merkezine götürdü. Belediyeye ait araçlarla merkeze getirilen çocuklar, eğitmenlerin nezaretinde çeşitli oyunlar oynadı.

İkramlarında yapıldığı etkinlikte çocuklar, gönüllerince eğlenmenin tadına vardı. Oldukça eğlenceli ve keyifli anlar yaşayan çocuklar daha sonra yine araçlarla merkezden alınarak, evlerine bırakıldı. 

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Arif Karaman “Şu bir gerçek ki eğlenenleri ve oyun aletlerinden faydalanan çocukları gördükçe, engellerin tamamıyla bizlerin zihninde olduğunu, zihnimizdeki engelleri ortada kaldırdığımızda çocuklarımızla ilgili herhangi bir engelimiz kalmayacak. Bu sebeple çocukların engelsiz bir ortamda eğlenmeleri için, böylesi bir etkinlik gerçekleştirdik” dedi.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Arif Karaman, hayata geçirdikleri bu tür farklı etkinliklere hem devam edeceklerini altını çizdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol