Özel yetenek kursları yoğun katılımla başladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, askeri okul, Polislik Meslek Yüksek Okulu (PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM), bekçilik okulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) ile Spor Liseleri’ne yerleşmek isteyen gençler için açtığı ücretsiz özel yetenek kurslarında eğitimler start aldı. 14 Aralık’ta başlayan başvurularda POMEM’e 314, Askeri Okullar 89, BESYO 81, PMYO 94, Bekçilik Okulu 68 ve Spor Liselerine 29 olmak üzere toplam 676 kişi kayıt yaptırdı.

Alanında uzman antrenörlerin görev yaptığı ücretsiz özel yetenek kurslarının eğitimleri Seyrantepe’deki Atletizm Pisti ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Talaytepe Spor Kompleksi’nde gerçekleşiyor. Hafta içi her gün 16:00’da başlayan kurslarda öğrenciler, atletizm pistinde “Kondisyon ve Hazırlık Etabı” ile güç depoluyor, Talaytepe’deki  “Sınavlara Hazırlık ve Parkur Etabı” eğitimiyle çabukluk kazanarak sınavlara teorik olarak hazırlanma şansı yakalıyor. 

Başvurular devam ediyor

Şuana kadar toplam 675 öğrencinin kayıt yaptırdığı ücretsiz özel yetenek kurslarının başvuruları devam ediyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz özel yetenek kurslarına başvuru yapmak isteyenler,https://www.diyarbakir.bel.tr adresinden “Başvuru İçin Tıklayınız” yazan bölüme girerek, karşılarına çıkan formu doldurduktan sonra “Gönder” butonuna basarak başvuruda bulunabilecek. Başvuru formundaki tüm soruların eksiksiz ve doğru şekilde cevaplanması gerekiyor.

Ücretsiz özel yetenek kursları, hakkında bilgi almak isteyenler, ozelyetenekkurslari@diyarbakir.bel.tr adresine mail atarak veya 0412 223 4880 – 4405 (dahili) telefon numaralarını arayarak kursla ilgili gerekli ayrıntılara ulaşabilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol