banner40

PTT’nin 182. kuruluş yıl dönümü kutlandı

PTT'nin 182. kuruluş yıl dönümü Diyarbakır'da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Sur ilçesinde bulunan Merkez PTT şubesinde etkinlik yapıldı.

Etkinlikte konuşan PTT Diyarbakır Başmüdürü Rıdvan Acar, PTT’nin 182. kuruluş yıl dönümünün hayırlı olması temennisinde bulunarak, "PTT'nin iki asra yakın tarihi tecrübesi bulunuyor. Diyarbakır ve ilçelerinde 576 personelimiz, 17 merkez 27 şube ile hizmet vermeyi aksatmaksızın sürdürüyoruz. PTT olarak yenilikçi bakış açısıyla teknolojik yatırımlar ile kaliteli ve güvenli hizmet anlayışını benimseyerek çalışıyoruz" dedi.

Türkiye’nin en köklü kurumları arasında PTT’nin de yerini her zaman koruduğunu aktaran Acar, "Posta ve Telgraf Teşkilatımız her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ederek gidilmeyen yere gitmek, olunmayan yerde olmak ilkesiyle 2023 hedeflerine doğru kararlılıkla ilerlemektedir. Yüce Türk milletimizden aldığımız güç ve güven ile 182 yıllık tecrübesi olan bir teşkilatın mensubu olarak 182. kuruluş yıl dönümümüzü kutluyor, görevi başında olan mensuplarımızı sevgi ve saygı ile selamlıyorum" diye konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından PTT’nin kuruluş yıl dönümüyle aynı rakamları taşıyan 182 gişe numarasını alan Azize Turğay isimli vatandaşa Acar, tarafından milli mücadelenin 100. yılı anısına basılan anma pulu serisi olan bir albüm hediye edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol