RİZE'YE UZANAN GÖNÜL KÖPRÜSÜ

HABER MERKİZ

Ak Parti Diyarbakır İl Başkanlığı’nın organize ettiği Pazar günü başlayan Rize'deki  teşkilat eğitim kampı, üç gün sürdü.

Diyarbakır İl Koordinatörü Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, Teşkilat Başkan Yardımcısı Azmi Ekinci, Van İl Koordinatörü  Batman Milletvekili Ziver Özdemir , Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, Ak Parti Diyarbakır il ve ilçe yöneticileri, kadın kolları ve gençlik kolları başkanları ve Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun katılımı ile gerçekleşen programda bir yandan partinin çalışmalarıyla ilgili katılımcılara  eğitim verilirken, diğer yandan sosyal etkinlikler ve ziyaretler yapıldı.

Karşılıklı ziyaretler yapıldı

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Ak Parti Rize İl Başkanlığı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman ve Rize'deki yerel dinamiklerle karşılıklı ziyaretler ve programlar düzenlendi.

Yoğun bir ilgi ile karşılaşan Ak Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'nın Rize merkezinde bir otelde gerçekleştirdiği kamp programını Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Atilla Ataman ve çevre şehirlerden bir çok önemli isim ziyaret ederek karşılıklı dostluk bağlarını güçlendirdi.

“Kardeşlik bağlarımız daha da güçlendi "

Rize programının son derece verimli geçtiğini belirten Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, Rize teşkilatına Rizeli  yerel dinamiklere teşekkür etti.

Programdan feyiz aldıklarının altını çizen Başkan Aydın, “Üç günlük eğitim programı gerçekleştirdik. Çok verimli geçti. Karadenizin güzel doğasında ve mistik havasında çok güzel bir kaynaşma oldu. İki yörenin insanları, insani değerler ve misafirperverlik yönünden birbirine çok benziyor. Rize halkı ve orada bulunan kurumlar bizi bağrına bastı. Karşılıklı güzel program ve etkinlikler yaptık. İki kardeş şehir arasında var olan güzel ilişkiler daha da gelişti. Bir gönül köprüsü kuruldu. Bunda emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Rizeli kardeşlerimizin misafiri olmaktan gurur duyduk. Güzel duygularla şehrimize dönüyoruz " dedi.

Diyarbakır'a davet ettiler

Ak Parti Diyarbakır heyeti, iki kentin teşkilatları arasında oynanan ve 5-5 biten futboldaki dostluk  maçından sonra Rize'den ayrıldı.

Ak Parti Diyarbakır İl Başkanlığı'nın Rize programında kentin doğal güzelliklerine yönelik etkinliklerde de ortaya çarpıcı kareler çıktı. Rizeli vatandaşlar misafirlerine çeşitli ikramlarda bulundu, Diyarbakırlılar da Rizelileri peygamberler, sahabeler ve medeniyetler şehri Diyarbakır'a davet etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol