Ruhsat Denetimi

DİYARBAKIR - Kovid-19 salgınının Türkiye’de başlamasından sonra ruhsat denetimlerine ara veren Diyarbakır Merkez Bağlar Belediyesi ruhsat ve denetim müdürlüğü ekipleri, yeni normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte denetimlere yeniden başladı.

Ekipler, ilçedeki büyük çaplı işletme ve kuruluşları önce denetleyerek eksiklerini tespit ediyor, ardında da iki haftalık süre tanıyor. Belediyeye davet edilen işletme yöneticileri misafir edilerek sağlanan kolaylıklarla kayıt dışı olmaktan kurtularak ruhsat almaları sağlanıyor.

Aralarında sanayi kuruluşları, imalat yerleri, lojistik depolar, üretim tesisleri, dokuma ve konfeksiyon tesislerinin bulunduğu  işletmelere yönelik denetimlerde şu ana kadar önemli bir başarı sağlandığı kaydedildi.

“İşletmelerimize her türlü kolaylığı sağlıyoruz”

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, kamunun ve yatırımcıların faydasını düşünerek bu denetimleri gerçekleştirdiklerini söyledi.

“Kimseye ceza yazma niyetinde değiliz” diyen Beyoğlu, ilçe ekonomisine  katkı sağlayan işletmelere ve kuruluşlara  türlü desteği sağlayarak kayıt dışı olmaktan kurtulmalarını sağladıklarını dile getirdi.

Beyoğlu, “Kamunun  ve yatırımcılarımızın yararını bir arada düşünerek  bu işlemleri gerçekleştiriyoruz. Ticaret  ve ekonomik  hayatın önemli yapı taşları olarak kabul ettiğimiz yatırımcılarımıza ve esnaflarımıza ruhsat konusunda her türlü desteği ve kolaylığı sağlıyoruz. Tüm işletmelerimizi belediyemize davet ediyoruz. Gönül rahatlığı içerisinde gelsinler, işlemlerini yapıp öyle gitsinler. Belediyemizin çözüm odaklı  tüm imkanları kendilerinin emrindedir” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol