Sağlık kuruluşlarının yükünü hafifletiyor

Sağlık İl Müdürlüğü ile koordineli görev yapan tam donanımlı ambulans aracı ve araçta görev yapan uzman sağlık ekibi, Acil 112 hattı üzerinden gelen ihbarları değerlendirerek önce olay yerine gidiyor. Ardında hastanın durumuna göre en yakın hastaneye sevk ediyor, tedavi bittikten sonra da şehir merkezinden kırsala kadar mesafe ayrımı yapmadan vatandaşları evlerine kadar ulaştırıyor.

Acil tıp teknikeri ve hemşirelerden oluşan sağlık ekibinin başarılı mücadelesi bugüne kadar bir çok acil hastanın zaman kaybı yaşanmadan hastaneye yetiştirilmesini sağladı.

Dicle Üniversitesi  Hastaneleri yönetimi ve Sağlık İl Müdürlüğü de önemli durumlarda devreye giren bu uygulama nedeniyle Bağlar Belediyesi’nin sağladığı hizmetten bir hayli memnun.

Sağlık kuruluşlarının koronavirüs süreci nedeniyle yoğunluk yaşadığını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Sağlık İl Müdürlüğü ile koordineli çalışarak verdikleri bu hizmetin önemli sonuçlar sağladığını söyledi. Beyoğlu,”Sağlık kuruluşlarımızın fedakarca mücadelesine katkı bulunmak ve yüklerini hafifletmek istedik. Bundan dolayı böyle bir hizmeti vermeyi kararlaştırdık.  Tam donanımlı ambulans aracımız ve uzman sağlık ekibimiz Sağlık Müdürlüğü ile koordineli çalışıyor. Acil 112 üzerinden kod alıp hastalarımızı evlerinden hastaneye, hastaneden  evlerine kadar ulaştırıyoruz. Vatandaşlarımız bu hizmetten çok memnun. Biz de bundan dolayı mutlu oluyoruz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol