Siyasi parti liderlerinden Bejan’a destek

Diyarbakır Teknokent’te, Erkam Yazılım tarafından geliştirilen dünyanın ilk Kürtçe çocuk oyunu olan ‘Bejan’ kısa sürede yoğun ilgi gördü. Bejan Oyun, Bejan Çizgi Film, Bejan Eğitim Seti ve Bejan oyuncak olmak üzere 4 farklı alanda piyasa çıkan Bejan projesi, aydın, yazar, gazeteci, sanatçı, sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler tarafından da destek aldı. Proje sahibi Erkam Yazılım Genel Müdürü Behmen Doğu, ‘Bejan’ projesinin tanıtımı için tüm çevrelerle görüşerek, ‘Bejan’ı anlattı.

Bejan, liderlere tanıtıldı

Proje sahibi Behmen Doğu geçtiğimiz günlerde DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, HÜDA-PAR Genel Başkanı İshak Sağlam, HDP Genel Başkanı Mithat Sancar ve son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek, Bejan projesini tanıttı. Siyasi parti liderleri tarafından da ilgi gören Bejan projesi için liderler ‘Hoş geldin Bejan’ dedi.

Liderler, Bejan’a ‘Hoş geldin’ dedi

Siyasi parti liderleriyle yaptığı görüşmelere ilişkin bilgi veren Doğu, tüm liderlerin sıcak karşıladığını belirterek, hepsine ayrı ayrı teşekkür etti. Görüşmelerde Bejan projesini tanıttığını ve liderlerin yakından ilgilendiğini belirterek, destek verdiklerini söyledi. Doğu, görüşmelerde DEVA Partisi, HÜDA-PAR, HDP ve CHP liderlerine Bejan eğitim setini hediye ettiğini ifade ederek, “Bejan Hasankeyf’te” adlı uzun metraj çizgi filminden de söz ettiğini kaydetti. Doğu, liderlerin oldukça ilgili davrandığını kaydetti.

Erkam yazılım CEO’su Doğu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ile görüşmek için randevu talep ettiğini söyledi. Doğu, önümüzdeki günlerde görüşmeyi beklediklerini belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol