Su borcu olanlara büyük imkan

Devlet Vergi Yapılandırması Kararı, Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdikten sonra, DİSKİ Genel Müdürlüğü, Diyarbakır’da su borcu olan vatandaşların da bu düzenlemeden yararlanabilmesi için harekete geçmesini istedi.

31 Ağustos 2020 tarihi öncesinde su faturası borcu olup gecikme faizi biriken ve borcunu yapılandırmak isteyen abonelerin, yapılandırmadan faydalanması için 31 Aralık 2020 tarihine kadar müracaat etmeleri gerekiyor.

DİSKİ Genel Müdürü M. Fırat Tutşi, “Tüm resmi işlemler, yapılandırma usul ve esasları belirlendi. Geçmiş su borcu olan abonelerimizin gecikme faizlerini siliyoruz, büyük ödeme kolaylıkları sağlıyoruz. Bu kapsamda su borcu olan bütün vatandaşlarımızı bu önemli imkândan yararlanmaya davet ediyorum” dedi.

 Borcu 18 taksitli ödeme imkânı

Yapılandırma ile ilgili detaylı bilgiye DİSKİ ödeme noktaları, Alo 185 ve DİSKİ web sitesi üzerinden ulaşılabileceğini ifade eden Tutşi, “Başvurudan sonra arkadaşlarımız, borçları yeniden yapılandırarak ödenecek tutarı, aboneye tebliğ edecek. Yapılandırma tebliğinin ardından ilk taksit ödemeleri Ocak 2021’de başlayacak. Abonelere 6, 9, 12, 18 taksitlerle ödeme kolaylığı sağlanacak. Belirlenen tutarların ödenmesi hâlinde bu borçlara bağlı cezalar ve faizlerin tahsilatından vazgeçilecek” açıklamasında bulundu.

31 Ağustos 2020 tarihi öncesinden birikmiş borçların, gecikme faizleri ile birlikte toplam 167 milyon TL olduğunu belirten Tutşi, hedeflerinin yapılandırma sonunda Diyarbakır’da bu tarih öncesinden su borcu olan hiçbir vatandaşın kalmaması olduğunu belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol