Su borcu olanlara yeni imkân

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, “Su borcu bulunan abonelerimiz Kasım-Aralık 2020’de başvurularını yaptılar. Başvuruların ardından; tüm resmi işlemler, yapılandırma usul ve esasları belirlendi. Ödemeler başladı Yapılandırma imkânının hükümetimiz tarafından uzatılmasıyla, borcu olup başvurusu yapamayan vatandaşlarımıza yeni bir imkân sulundu. Bu kapsamda geçmiş su borcu olan bütün vatandaşlarımızı bu yeni imkândan yararlanmaya davet ediyorum’’ dedi.

Yapılandırma fırsatının uzatılmasının ardından DİSKİ, ilk taksit ödemelerinin Şubat 2021’in son iş gününe kadar ödenebileceğini duyurdu. Detaylı bilgiye DİSKİ ödeme noktaları, Alo 185 ve DİSKİ web sitesi üzerinden ulaşılabileceğini ifade eden Tutşi,  “Yapılan başvuruların ardından abonelere 6, 9, 12, 18 taksitlerle ödeme kolaylığı sağlanacak. Belirlenen tutarların ödenmesi hâlinde bu borçlara bağlı cezalar ve faizlerin tahsilatından vazgeçilecek” bilgisini verdi.

Toplam başvuru 12 bin 760

31 Ağustos 2020 tarihi öncesinden biriken borçlarla ilgili başvuruların yapılandırıldığını belirten Tutşi, 12 bin 760 vatandaşın başvurularının ardından gecikme faizleri ve cezalarının silindiğini ve istedikleri taksit seçenekleriyle ödeme takvimi oluşturulduğunu ifade etti.

Tutşi, “Başvuru tarihinin uzatılmasıyla birlikte yapılandırma sayısının artmasını bekliyoruz. Hedefimiz; yapılandırma imkânı sunulan abonelerimizin tamamını bu imkândan yararlandırmak” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol