Temizlik Seferberliği

Halk sağlığını korumak adına korona virüse yönelik aldığı tedbirleri uygulayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Mart ayından bu yana şehirde hijyen seferberliği başlattı. Ekipler, toplu taşıma araçları, otobüsler, duraklar, parklar, çocuk oyun grupları, açık alan spor aletleri, banklar ve kamelyaları düzenli olarak dezenfekte ediyor. Büyükşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından büyük bir titizlikle yürütülen çalışmalar, kapsamında ayrıca kaldırımlar, otobüs durakları ve cam bariyerler ile kentin birçok noktası yıkanarak temizlendi.

Bağlar Belediyesi

Diyarbakır Merkez Bağlar Belediyesi de bu kapsamda, ilçenin cadde ve sokakları ile kurum ve kuruluşlara ait binaları temizlik ve hijyen kıskacına aldı. Çevre dostu araçların kullanıldığı çalışmalarda ekipler, ilçenin işlek noktaları olan Göçmenler, Fatih, Nüket Coşkun ve Gürsel caddelerini antiseptik solüsyon ilaçlarının karışımından oluşan tazyikli suyla baştan aşağı temizledi.

Gece saatlerinde gerçekleşen çalışmalarla, esnaflar ve vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanılan bu alanlar steril hale getirildi.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, kurum ve kurumların dezenfekte edilmesi için özel ekipler görevlendirdi. Aralarında sağlık kuruluşları, eczaneler ve banka ATM’lerinin de bulunduğu bina ve yerleşkeler tek tek mercek altına alınarak steril hale getirildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol