Dışişleri Bakanlığı Diyarbakır temsilciliği ve Valilik organizasyonuyla Diyarbakır’ı ziyaret eden yabancı ülkelerin Ankara'daki büyükelçileri, Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret etti. 

İçkale Valilik makamında gerçekleşen buluşmada Güzeloğlu, büyükelçileri aileleri ile birlikte Diyarbakır’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Güzeloğlu, “Burada Diyarbakır'da çok özel ve değerli konuklarımızı ağırlamanın mutluluğu içerisindeyim. Dışişleri Bakanlığımızın Diyarbakır temsilciliğinin daveti ve Diyarbakır Valiliğimizin organizasyonu ile çok değerli büyükelçilerimiz ve eşlerini Diyarbakır'da ağırlıyoruz. Ben özellikle ve öncelikle tüm değerli büyükelçilerimize ve değerli ailelerine Diyarbakır’ımıza hoş geldiniz diyorum” dedi.

Temenni de bulundu

Ziyarette Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İngiltere, Ukrayna, Hindistan, Kırgızistan, Polonya, Romanya ve İran büyükelçilerinin 3 gün sürecek programlarının kendileri ve aileleri için güzelliklerle geçmesini dileyen Güzeloğlu, buluşmanın ülke ve Diyarbakır adına güzel bir buluşma olmasını, dostluk ve kardeşliğin pekiştirilmesine katkı sunması temennisinde bulundu.

Teşekkür etti

Güzeloğlu, “Gezeceğiniz tüm yerlerde Diyarbakırlı hemşerilerimizin ve ülkemizin sıcaklığını hissedeceğinizi, güzel anlar ve zamanlar yaşayacağınızı biliyorum. Aynı zamanda bu buluşmanın tarihi 10 bin yıla kadar uzanan dünyanın en köklü en eski medeniyet geçmişine şahit olan Diyarbakır'ın da tanıtılmasına ve anlaşılmasına katkı sunacağını umuyorum. Mezopotamya'nın bu Kadim kentinde her birisi için ve her biriniz için güzel anlar paylaşacağınız ve güzel zamanlar yaşayacağınızı diliyorum. Ben tekrar davetimizi kabul edip geldiğiniz ve katkı sunduğunuz için sizlere ve ailelerinize içtenlikle çok teşekkür ediyorum.

Haber Bekir Güneş

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol