DİYARBAKIR - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yapılan çalışmaları incelemek ve açılışta bulunmak üzere geldiği Diyarbakır’da AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. Bakan Karaismailoğlu'na AK Parti Diyarbakır milletvekilleri, Mehmet Mehdi Eker, Oya Eronat, Ebubekir Bal ile il ve ilçe başkanları eşlik etti. AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığını ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu, burada açıklamalarda bulundu.

En büyük sevinçlerinin yaptıkları işlerden vatandaşların mutluluk duyması olduğunu aktaran Bakan Karaismailoğlu, "Ülkemizin her noktasında bir çalışmamız vardır. Büyük bir özverili çalışma var. Malumunuz geçen hafta Giresun’da bir afet yaşanmıştı. Ama devletimizin büyüklüğü, hükümetimizin güçlüğü ve Cumhurbaşkanımızın liderliğinde üstesinden gelebileceğimizi orada göstermiş olduk. Bu sadece bir tane örnek. Ama ülkemizin her noktasında çok değerli yatırımlarımız var. Hem mühendislik açısında dünyanın gıpta ile baktığı projelere devam ediyoruz hem de halkımızın ve vatandaşlarımızın günlük yaşantısını kolaylaştıracak işler yapmak için uğraşıyoruz. Devlet ile millete hizmet etmek bir nasip işidir. Biz de bunun doğrultusunda vatandaşımızın gönlünü kazanmak için canla başla çalışıyoruz. Bizim en büyük sevincimiz yaptığımız işlerden vatandaşımızın mutluluk duymasıdır. Bizim için yorgunluğumuzu giderecek tek şey odur. Onun için canla başla çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

"18 yıldır Diyarbakır’da 7 milyar liralık yatırım yapıldı"

Diyarbakır’da son 18 yılda çok önemli yatırımlar yapıldığını vurgulayan Bakan Karaismailoğlu, şöyle devam etti:

"Ülkemizin her noktasında olduğu gibi Diyarbakır’da da çok önemli yatırımlarımız var. Bugüne kadar 7 milyar liranın üzerinde 18 yıldır Diyarbakır’da yapmış olduğumuz yatırımlar var. Şuanda da devam eden 9 projemiz var. Bunların en kısa zamanda bitirilmesi için çalışacağız. Bundan sonra gelen talepleri ihtiyaçlar doğrultusunda da yeni projelerimizi planlayacağız. Sadece bir tane örnek vermek istiyorum. 2003 yılında Diyarbakır genelinde sadece 40 kilometre bölünmüş yol vardı. Şuanda 444 kilometre Diyarbakır genelinde bölünmüş yol var. Yani nereden nereye oranlarını da siz hesaplayın. Bunun gibi çok değerli yatırımlarımız var. Diyarbakır’da hava yolundan, kara yolundan ve Diyarbakır havalimanı bölgenin ve Anadolu'nun en büyük havalimanlarından bir tanesidir. Yolculuklar sürekli artıyor, 5 milyon üzerinde yolcu kapasitesi var. Yine Diyarbakır Havalimanı pistimiz İstanbul’dan sonra en uzun pistlerden bir tanesidir. Bunun gibi çok değerli yatırımlarımız var.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol