banner5

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsüne karşı Diyarbakır’ın Yenişehir Belediyesi tedbirlerini en üst seviyeye çıkardı.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, ilçede oturan ihtiyaç sahibi vatandaşları ziyaret ederek, virüse karşı korunmaları için içinde kolonya, maske, sabun ve ıslak mendilin bulunduğu 'korona paketi' dağıttı.

Vatandaşların evden çıkma ihtiyaçlarını minimum seviyeye indirmek için hijyen paketi ve sıcak yemek projesi başlatan Kaymakam Beşikci, Yenişehir ilçesinde sahaya çıkarak sokakta ve apartmanlarda tek tek vatandaşlar ile görüştü.

Kimsesiz yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlara hijyen paketi dağıtımı ve sıcak yemek servisi başlatarak öncü olan Kaymakam Beşikci, vatandaşlara uyarılarda bulunarak ihtiyaçlarını Whatsapp ihbar hattından ulaştırabileceklerini söyledi.

“Evlerinizde kalın”

Kaymakam Beşikci, “Malumuz korona virüs salgının Aralık ayında Çin’de ortaya çıkmasından sonra gerçekten alınan olağanüstü önlemlerle beraber bu virüs tehlikesinin ülkemize ulaşması mümkün olan en son noktaya kadar ertelenebilmiş olsa da geçtiğimiz günlerde ilk vakanın yurdumuzda görülmesiyle birlikte başta Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin talimatlarıyla birlikte bir dizi önlem ve destek paketleri uygulamaya konuldu. Bu noktada bizim vatandaşlarımızdan en büyük beklentimiz, mümkün olduğunca evlerinde kalmaları, zaruri olmadığı sürece dışarı çıkmamaları, kalabalık oluşturacak ortamlardan, toplu organizasyonlardan bu noktada uzak kalmalarıdır”dedi.

Mehmet Uğur adlı vatandaş, insanlar için dolaşıp güç ve destek vererek bilgilendirmelerinin kendilerini çok memnun ettiğini aktararak teşekkür etti. Uğur, “Kaymakam ve Belediye Başkanı Murat Beşikci’nin kapımızı çalması, bizlere güç ve destek vererek bilgilendirmeleri bizleri çok sevindirdi’’ diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol