Haber Celal Kuzu

Güneydoğu Ekspres - Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu ile  Diyarbakır merkez Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu Cuma günü yaşanan patlama sonucu bir esnafın hayatını kaybettiği ve 2 kişinin de yaralandığı Sebze ve Meyve Hali’nde incelemelerde bulundu.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, Cuma günü yaşanan patlama sonucu bir esnafın hayatını kaybettiği ve 2 kişinin de yaralandığı sebze ve meyve halinde incelemelerde bulundu.

Sebze ve Meyve Hali’ndeki esnafla görüşerek geçmiş olsun ve başsağlığı dileklerini ileten Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, incelemeleri sonrası yaptığı açıklamada oluşan zararın karşılanması ve gerekli tedbirlerin alınması için çalışma başlatıldığını aktardı.

“Kazaları engellemek elimizde”

Vali Güzeloğlu, büyük bir üzüntü yaşadıklarını aktararak, “Diyarbakır Sebze ve Meyve Hali'nde Cuma günü gerçekleşen ve ne yazık ki bir değerli kardeşimizin hayatını kaybetmesiyle, 2 arkadaşımızın yaralanmasıyla sonuçlanan bir olay yaşadık. Bir süreç içerisinde meyvelerin ve sebzelerin hem belli ölçüde olgunlaşması hem de bu süreçte kullanılması öngörülen karpit işlemi sırasında meydana gelen bir kazada hayatını kaybeden kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim rahmetiyle muamele eylesin, büyük bir üzüntü yaşadık. Yaralı kardeşlerimizin durumu çok şükür iyi, şüphesiz bu olaydan sonra hem itfaiye dairesi, hem ilgili diğer kurumlarımız incelemelerini yaptılar. Öncelikle yapısal anlamda ortaya çıkan hasarın tespiti ve fiziksel anlamda ortaya çıkan bu sıkıntının giderilmesi gündemimizde. Tabii bunun yanı sıra meydana gelen bu kazanın nedenini etraflıca araştırmak, bu noktada eğitime bağlı eksiklikler varsa bunları tespit etmek, bundan sonra bu gibi müessif kazanın olmamasına dönük önlemleri almak zorundayız. İlgili hal komisyoncuları odamız hem esnaf sanatkarlar birliğimiz, hem ticaret odamız olmak üzere kurum kuruluşlarımızla değerlendireceğiz. Giden canı getirmek mümkün değil, bir daha böylesi kazaların yaşanmamasını engellemek elimizde” dedi.

Taziyeye katıldılar

Ziyarete Vali Güzeloğlu'nun yanı sıra AK Parti milletvekilleri Mehmet Mehdi Eker ve Ebubekir Bal, Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, DTSO Başkanı Mehmet Kaya ve esnaf katıldı. Heyet olay yeri incelemesinden sonra hayatını kaybeden Abdullah Önder’in taziyesine katıldı.

Daha sonra Diyarbakır merkez Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Sebze ve Meyve Hali’nde incelemelerde bulundu.

Geçmiş olsun dileğinde bulundu

Sebze ve Meyve Hali’ndeki esnaflarla görüşerek geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Beyoğlu, çevrede hissedilen  ve paniğe yol açan patlama ile ilgili bilgi alarak oluşan zararın karşılanması  ve gerekli tedbirlerin alınması için belediyenin birimlerine talimat verdi.

Olaydan büyük üzüntü duyduklarını belirten Beyoğlu,"Hayatını kaybeden kardeşimize Allahtan rahmet, yaralı kardeşlerimize de hayırlı  şifalar diliyorum.Büyük üzüntü duyduk.Sebze ve Meyve Halimizin esnaflarına büyük geçmiş olsun.Patlama ya ilişkin soruşturma ve araştırma ilgili kurumlar tarafından yapılıyor.Belediye olarak üzerimize düşeni yerine getirerek  vatandaşlarımızın zararının giderilmesi için  gereken ne varsa yapacağız ve tüm tedbirleri alacağız" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol