Yenişehir çölyak hastaları için üretiyor

Göreve geldiği günden bu yana ilçede bir çok farklı projeyi hayata geçiren Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, ilçede ikamet eden 148 çölyak hastası için yeni bir proje geliştirerek, hayata geçirdi.

Proje kapsamında Yenişehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (YESMEK)  bünyesinde açılan aşçı yardımcılığı Kursu'nda eğitim gören kursiyerler aracılığıyla çölyak hastaları için glutensiz undan mantı, ekmek, kek, makarna, tatlı ve tuzlu kurabiye gibi ürünler üretmeye başladılar.

İlçede bulunan çölyak hastalarının ekmek, makarna, pasta gibi yiyecek tüm ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için  çalışmaların sürdürdüğünü belirten Beşikci, "Yenişehir İlçemizde ikamet eden 148 çölyak hastamıza 2021 yılı içerisinde yapmış  olduğumuz desteklerimizi bu yıl artırarak sürdürmekteyiz. Yenişehir Belediyesi olarak geçen yıl startını verdiğimiz YESMEK Kurslarımız kapsamında açmış olduğumuz Aşçı Yardımcılığı Kursumuzda, eğitim alan kursiyerlerimiz çölyak hastalarımız için glutensiz undan mantı, ekmek, kek, makarna, tatlı ve tuzlu kurabiye gibi ürünler üretmektedirler. Bizler de bu ürünleri ilçemizde ikamet eden çölyak hastalarımızın evlerine ulaştırmaktayız” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol