Yürek burkan hikaye

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun Mevlana Halit Mahallesi’nde ziyaret ettiği ailenin yaşam koşulları ve hayat hikayesi duygulandırdı. Anne Ş.A. işitme engelli, baba M.A. psikiyatri hastası. Eşinin sağlık sorunları nedeniyle zor günler geçiren işitme engelli anne, okul çağındaki 3 çocuğuyla hayat mücadelesine tutunarak ayakta kalmaya çalışıyor.

Eşi Dürdane Beyoğlu ile beraber aileye misafir olan Başkan Beyoğlu, hayat hikayesinden çok etkilendiği aileye destek sağlayarak moral verdi. Çocuklara ayrıca oyuncak dağıtarak yüzlerini güldüren Başkan Beyoğlu, Bağlar’ da etkileyici hayat hikayesi bulunan ailelerin bir hayli fazla olduğuna dikkat çekerek bu tür ziyaretlerle yalnız olmadıklarını hissettirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Geride kalan iki buçuk yılda ilçe genelinde vatandaşların gönlüne dokunan bir yönetim anlayışı ortaya koyduklarını belirten Başkan Beyoğlu, bu yüzden 'gönül, sosyal ve hizmet belediyeciliği' hedeflerine büyük önem verdiklerini kaydetti. Beyoğlu, ”Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği üzere bizler belediyeciliği sadece rutin hizmetlerden ibaret görmüyoruz. Bu iki buçuk yılda bir yandan uzun yılların ihmallerini gidererek halkımıza hizmet ederken, diğer yandan her bir vatandaşımızın gönlüne dokunarak derdiyle dertlenmeye çalıştık. Ziyaretlerimizde bizleri fazlasıyla etkileyen çarpıcı hikayelerle karşılaşıyoruz. Hayat mücadelesinde yalnız olmadıklarını hissettirmeye gayret ediyoruz. Bu ailemizin yaşadıkları da bizi çok etkiledi” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol