Atilla, vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor

Celal KUZU

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Kaynartepe ve Bağcılar mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Bağcılar Mahallesi’nde Yurttaş ailesini evinde ziyaret eden Atilla, vatandaşlarla çay içip sohbet etti. Atilla daha sonra Kayapınar mahallesini de ziyaret ederek vatandaşların belediyecilik projeleriyle ilgili görüşünü aldı. Sokakta vatandaşlarla selamlaşan Atilla, aileleri evlerinde ziyaret ederek çay içip sohbet etti.

Sosyal ve şantiye belediyeciliğinin tek başına yeterli olmadığına dikkat çeken Atilla, "Sadece proje yapmak olmuyor, kalplere giden yolu imar etmemiz lazım. Kırık kalpler var bunları onarmamız lazım. Yaralı kalplere merhem olmak lazım. Diyarbakır'ımıza sunduğumuz hizmet belediyeciliğinin yanında hemşehrilerimizin gönlüne giden Yolları imar ederek gönül belediyeciliğiyle hizmet ediyoruz. Şehrimizde herkesin sesine kulak veriyoruz. Halk odaklı belediyecilik yapıyoruz. Tüm hizmetleri yaparken tek amacımız, hemşehrilerimizin hayır duasını almaktır" dedi.

Vatandaşlar ise sokaklarına ilk defa bir belediye başkanı geldiğini belirterek, Atilla'ya teşekkür etti.

Atilla, daha sonrasında ise esnafın daveti üzerine Yenişehir ilçesi Sanat Sokağını ziyaret ederek vatandaşlarla istişarede bulundu. Sanat Sokağında sorunları yerinde inceleyen Atilla, esnafların sokakta yapılmasını istediği çalışmaları sordu. İş yerlerini gezen Atilla, tespit ettiği eksiklerin giderilmesi için özverili bir çalışmaya başlayacaklarını söyledi.

Çalışmaların kısa sürede başlayacağını müjdeleyen Atilla, "Bu caddeyi kullanan herkesle ortak bir görüşe varmak amacıyla hemşehrilerimizle istişarede bulunduk. Sokak sağlıklaştırması, peyzaj çalışmalarıyla Sanat Sokağı daha modern bir görünüme kavuşacak. Hemşehrilerimizin taleplerine göre projemizi oluşturuyoruz. En kısa sürede çalışmaya başlayacağız. Sanat Sokağını misyonuna uygun bir şekilde düzenleyerek şehrimize yakışır prestijli bir sokak haline getireceğiz" dedi.

Vatandaşlar ise Başkan Atilla'ya teşekkür ederek, "Bu sokağı kullanan herkesin bir masada buluşmasıyla soruna kalıcı çözüm sunulacak. Sayın Başkanımız bizi can kulağıyla dinledi. Hayatımızı kolaylaştıracak çalışma için Cumali Başkanımıza çok teşekkür ederiz" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol