Bilgi Evi'nde veli toplantısı düzenlendi

Nermin ZENGİN

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evi’nde veli toplantısı düzenlendi. Öğretmenlerin, Bilgi Evi’nde çocukların eğitim durumları ve sınıflarda gösterdikleri performansları değerlendirdiği toplantıya veliler yoğun ilgi gösterdi. 

 

Veliler toplantısında konuşan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Mehmet Kesen, “Sizleri burada görmek çok güzel. Burası sizlerin evi bunu asla unutmayın. Bizler, sizler ve çocuklarımız için buradayız. Sizlerin ve bizim gayretlerimizle Diyarbakır’da güzel kalpli nesiller yetiştireceğiz” dedi.

Çocuklarının Bilgi Evi’ne gelmeye başladıktan sonra okullarında daha başarılı olduklarını belirten veliler ise Bilgi Evi’nde gerçekleştirilen sosyal ve kültürel etkinliklerle çocuklarının kendilerini daha iyi ifade ettiğini söylediler. Veliler, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla ve Bilgi Evi’nin yapımında emeği geçenler ile öğretmenlere teşekkür ettiler.

Türkçe, Matematik, İngilizce ve Fen Teknoloji derslerinin verildiği Bilgi Evi’nden bin 200 öğrenci faydalanıyor. 12 eğitmenin görev yaptığı eğitim yuvasında öğrenciler, ayrıca farklı tarihlerde düzenlenen sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerden de yararlanıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol