Hani, Hazro, Kocaköy ve Çüngüş ilçelerine 4 yeni ambulans

Sedat IRMAK

Sağlık Bakanlığı tarafından Diyarbakır'a tahsis edilen 4 ambulans yapılan törenle Hani, Hazro, Kocaköy ve Çüngüş ilçelerine gönderilerek hizmete başladı.

 

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü binasında düzenlenen törene İl Sağlık Müdürü Sait Avar, Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Levent Bayka, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Mehmet Belen, İl Ambulans Servisi Başhekim Vekili Dr. Ertuğrul Karahan, İl Ambulans Servisi Başhekim Yardımcısı Dr. Selahattin Doğan ve sağlık çalışanları katıldı.

 

“Vatandaşlardan duyarlılık bekliyoruz”

Törende konuşan İl Sağlık Müdürü Sait Avar, acil sağlık hizmetlerinin çok önem arz eden sağlık hizmetlerinden biri olduğunu belirterek, “Vatandaşlara daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla Bakanlık tarafından tahsis edilen 4 tam donanımlı ambulansı 112 Acil Sağlık Hizmetler İstasyonlarına teslim ettik. İnsan sağlığı açısından büyük öneme sahip acil sağlık hizmetlerini sunarken vatandaşlarımızdan da 'Yaşama Yol Ver' kampanyasına duyarlılık göstererek ambulanslarımıza yol vermelerini talep ediyoruz. Bu ambulanslarda görev yapacak mesai arkadaşlarımıza kazasız vazifeler diliyor ve ambulansların ilimize tahsisinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

Yapılan konuşmaların ardından ambulanslar Diyarbakır’ın Hani, Hazro, Kocaköy ve Çüngüş ilçelerindeki Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarına teslim edilerek hizmete başladılar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol