HDP'nin Diyarbakır adayları belli oldu

HABER MERKEZİ

HDP, 31 Mart yerel seçimlerinde göster aralarında büyükşehirlerin de olduğu 20 ve bağlı ilçelerde göstereceği eşbaşkan adaylarını açıkladı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayları Diyarbakır Milletvekili Selçuk Mızraklı ve Hülya Alökmen Uyanık oldu.

Adayların isimlerini açıklayan HDP Sözcüsü Saruhan Oluç, sandıkların güvenli bir şekilde işlemesini sağlayacaklarını söyledi.

İşte il ve ilçe belediye eşbaşkanlarının listesi:

 Diyarbakır;  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Hülya Alökmen Uyanık / Adnan Selçuk Mızraklı, Kayapınar: Kezban Yılmaz / Necati Pirinççioğlu, Hazro: Gülistan Ekti  / Ahmet Çevik, Kulp: Fatma Ay / Mehmet Emin Ay, Kocaköy: Rojda Nazlıer / Kasım Pervane, Çermik: Makbule Çakın / Muharrem Şahin, Çınar: Necla Tamriş / Ozan Kardaş, Dicle: Yasemin Üçer / Felat Aygören, Ergani: Meryem Yıldız / Ahmet Kaya, Hani: Cemal Satı, Sur: Filiz Buluttekin -Cemal Özdemir, Bağlar: Zübeyda Zümrüt - Zeyat Ceylan, Yenişehir: Belgin Diken -İbrahim Çiçek, Lice: Salime Zingil - Tarık Mercan, Silvan: Naşide Toprak- Abbas Hilmi Azizoğlu, Bismil: Gülşen Özer - Orhan Ayaz, Eğil: Gülistan Ensarioğlu - Mustafa Akkul,  

 Van Merkez: Bedia Özgökçe Ertan - Mustafa Avcı, Tuşba: Ayşe Minaz / Yılmaz Berki,Muradiye: Leyla Balkan / Yılmaz Şalan, Erciş: Yıldız Çetin / Mahmut Pala, Saray: Caziye Duman / Şahabettin Bilmez, Bahçesaray: Gülistan Önver / Garip Aykut, İpekyolu: Azim Yacan- Şehzade Kurt, Edremit: Gülcan Kaçmaz Sağyiğit - Seyfettin İtha, Özalp: Dilan Öğrenci - Yakup Almaç, Çaldıran: Leyla Adsak - Faruk Demir, Başkale: Şengül Polat - Erkan Acar, Gürpınar: Rojbin Akdağ - Kemal Güler, Gevaş: Melek Arapoğlu- Veysi Şeker.

Mardin Büyükşehir Belediyesi: Ahmet Türk - Figen Altındağ, Nusaybin: Semire Nergiz -Ferhat Kut, Kızıltepe: Nülifer Elik Yılmaz- Salih Kuday, Derik: Mülkiye Esmez -Mehmet Şerif Kıran, Artuklu: Nurettin Turgay, Dargeçit: Mevlüde Çelebi / Ahmet İnci, Mazıdağı: Nalan Özaydın / İbrahim Çoko, Midyat: Rezan Tasman / Osman Demirci.

Kars Merkez: Ayhan Bilgen –  Şevin Alaca, Digor: Guljin Kaya / Mustafa Özyağcı, Kağızman: Çiğdem Özlü / Memet Alkan, Pazarcık: Münevver Subaşı / Ebubekir Erkmen, Sarıkamış: Zeynep Çelik / Yaşar Aras.   

Muş ve Batman adayları şöyle: Muş Merkez: Sibel Genç – Sırrı Sakık, Bulanık: Eylem Suruca - Adnan Topçu, Malazgirt: Gülay Çelik - Erdal Çakar, Varto: Ülkü Baytaş  - Gıyasettin Aydemir

Batman Merkez: Songül Korkmaz - Sabri Özdemir, Bekirhan: Gülistan Sönük /  Fırat Karabulut, Kozluk: Nazime Avcı / Ayhan Eren, Beşiri: Felek Özbek / Mustafa Öztürk, İkiköprü: Hatice Taş / Osman Karabulut, Gercüş: Zeynep Aslan / Abdulkerim Kaya.   

  Bitlis Merkez: Zekiye İlbasan - Faruk İşler, Tatvan: Serap Çakmak - Habip Yeşiltepe, Hizan: Dilek Aslan / Erkan Çetin, Mutki: Belgin Korkmaz / İrfan Hülagü, Ahlat: Leyla Aslanargın.

Hakkari Merkez : Seher Kadiroğlu Ataş / Cihan Kahraman , Esendere: Semra Aktan / Mustafa Işık, Yüksekova: Remziye Yaşar - İrfan Sarı, Çukurça: Hevidar Ertunç- Ebubekir Kanat, Şemdinli: Felem Aker – Sami Beşer, Büyükçiftlik: Gülcan Ceylan - Emin Bulgan

 Ağrı: Doğubayazıt; Yıldız Acar - Cesim Çakçı, Diyadin: Hazal Aras - İhsan Yenigün, Patnos: Müşerref Geçer / Emrah Kılıç, Tutak: Selma Şahin / Baran Öztürk, Taşlıçay: Betül Yaşar / Mehmet Umut Doğruer, Eleşkirt: Derya Oğul / Rıfat Yerlikaya.

 Malatya Arvguvan ilçesi: Seda Gültüten- İlhan Yıldız, 

Ardahan Göle ilçesi: Nizamettin Öztürk /

Şırnak Merkez: Nurcan Altürk / Hişyar Osal, Beytüşşebap: Sabiha Akdağ / Cahit Özkan, Güçlükonak: Zilan Ecevit/ M. Emin kılıç, Kumçatı (Dergule): Zozan Aksu / Dursun Çakır, Sırtköyü: Asiye Arslan / Mehmet Ballicak, Balveren: Zahide Erk / Musa Sidar, Cizre: Mehmet Ziriğ - Berivan Kutlu, Silopi: Adalet Fidan - Sülayman Şavluk, İdil: Songül Erdem - Niyazi Çevrim, Fındık Beldesi:  Ahmet İmre - Sevim İmre,  Uludere: Selahattin Ürün - Feride Yaman

 

Bingöl: Genç; Şefika Doğan / Sadullah Ürkün, Solhan: Ayşe kaya  / M. Sıdık Çeliker, Karlova: Evin Özen -Özkan Bingöl.

Iğdır  Merkez: Eylem Çelik / Yaşar Akkuş, Tuzluca: Ayşe Aras / Kemal Savaş, Halfeli (Belde): Hasan Sefa

Erzurum Büyükşehir: Barış Kemaloğlu, Tekman: Müzahit Karakuş / Yanes Çelik Hınıs: Nurcan Felekoğlu / Bedir Fırat,  Karayazı: Melike Göksu / Burhanettin Şahin,  Karaçoban: Remziye Sönmez / Halit Oğun .

Şanlıurfa:  Viranşehir; Servet Kılıç / Hıdır Oktay, Halfeti: Emel Çiftyürek / Abdurrahman Çiftçi, Siverek: Emine Çetiner / Turan Tüysüz, Birecik: Fatma Korkmaz / Hakan Arıcı. 

 Adıyaman: Kömür: Zilan Erbay / Erkan Karataş, Pınarbaşı: Meral Çalışkan / Hüseyin Uzun.   

 Siirt:  Gökçebağ (Belde): Serhat Çiçek, Beğendik (Belde): Dijvar Ulaş, Kurtalan: Esmer Baran / Baran Akgül, Kayabağlar (Belde): Netice Petek / Abdulkerim Polat,  Baykan: Özden Yılmaz - Hekim Duva,  Ziyaret: Hevin Kınay / Hüsnü Sevimli.

 Elazığ: Karakoçan,  Serap Doğan Mutlu / Mahmut Ercan, Sarıcan: Mihriban Tağtekin / Bekir Polat.

  Erzincan:  Çağlayan; Özlem Demir - Veli Pınar Çağlayan.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol