İlçelerde AK Parti'ye aday adaylığı başvuruları

Yaklaşan yerel seçimler öncesi Hani'de aday adayları adeta başkanlık için yarışıyor. Adaylar arasında, insanları, siyasetçiler, esnaf yer alıyor. Renkli simaların yer aldığı aday adayları arasında Hani'nin köklü aileleri arasında bulunan Çiçek ailesinin ferdi Zülfü Çiçek de yer alıyor. AK Parti'de uzun yıllar siyaset yapan Zülfü Çiçek aday adaylık başvurusunu yaptığını açıkladı. Çiçek, "12 yıldır Ak Parti teşkilatında resmi görev yapmaktayım. Ak Partimize hizmet etmek benim için onurdur. Gürbüz halkı her zaman kardeşine, davasına sadıktır. Asla ihanet etmezler. Devletine, milletine, bayrağına sadık bir halkımız vardır. Akrabalarımın, büyüklerimin, çevremin, arkadaşlarımın 5 aylık süre içinde gece gündüz demeden aday adayı olmam için görüş aldım. Kanaat önderlerimizden, büyüklerimizden aday adayı olma konusunda görüş alışverişinde bulundum. Aday adayı olmam için olur verdiler. Çünkü biz büyüklerimizden aldığımız terbiye ile bugünlere geldik. Allah'ın izniyle Hani ilçemize en güzel hizmetleri el birliğiyle yapacağız. Özellikle gençlerimizin, yaşlılarımızın, fakir ve fukaranın başkanı olacağım. Biz insanlara hizmet edeceğiz. Hiçbir menfaat peşinde koşmayacağız. Sadece hizmetler; insanlık hizmetleri olacak" dedi.

Hani'nin hizmete susadığının da belirten Çiçek, "Hani ilçemizin Gürbüz mahallesi hizmete susamıştır. Derdimiz makam derdi değil, derdimiz insanlığa hizmet derdidir. Ne pahasına olursa olsun Ak Parti olarak bu belediye seçimini alacağız. Gün birlik ve dayanışma günüdür. İnsanlığa destek ve dayanışma günüdür. Devlet Başkanımız, Cumhurbaşkanımız bizlere Türkiye'ye devrim niteliğinde hizmetler yaptı. Hala da hizmetler yapmaya devam etmektedir. Asla unutmayacağız bu güzel hizmetleri. Büyük liderimiz Cumhurbaşkanımızın yolunda Allah'ın izniyle gideceğiz. Ortak noktamız hizmet olacaktır. Hani ilçemizin Gürbüz mahallesi halkımız en güzel hizmete layıktır. Altyapı sıfır, kaldırımlar yok. Caddelerimiz sıkıntılı, binalar çarpık, nasip olur da başkan olursak ekibimizle büyük hizmet edeceğiz. El birliğiyle gece gündüz demeden ben ve ekibim ile hizmette en iyisini yapacağız. Ben olursam, en güzel hizmetleri yapmaya çalışacağım. Makamlar gelip geçicidir. Tüm dava arkadaşlarıma başarılar dilerim. Allah yollarını açık etsin" diye konuştu.

12 yıldır AK Parti'de siyasette aktif rol oynayan Zülfü Çiçek, 2010 yılında AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı'nı 5 yıl süreyle yaptı. AK Parti Hani İlçe Başkanlığı'nı 1 yıl sürdüren Çiçek, lise mezunu, evli ve 3 çocuk babası.

Petekkaya adaylık başvurusu yaptı

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde sağlık teknikeri olarak görev yapan Mustafa Petekkaya ise, yerel seçimler öncesi Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde belediye başkan aday adaylığı için AK Parti Çermik İlçe Başkanlığı’na müracaatını yaptı. Adaylık başvurusu için gittiği Çermik AK Parti İlçe Başkanlığı’nda Petekkaya’yı sevenleri de yalnız bırakmadı.

31 Mart 2019’da gerçekleşecek olan yerel seçimlere kısa bir süre kala belediye başkanı aday müracaatları hızlı bir şekilde sürüyor. Adayların il ve ilçe parti başkanlıklarına giderek aday adaylık başvuruları yaparken, Diyarbakır’ın Çermik ilçe siyasetinin deneyimli isimlerinden olan sağlık teknikeri Mustafa Petekkaya’da 31 Mart’ta gerçekleşecek olan yerel seçimlerde Çermik Belediye Başkanlığı’na adaylık için müracaatını yaptı. Petekkaya’nın adaylık başvurusunu AK Parti Çermik İlçe Başkanı Sehit Kaya alırken, başvuru sırasında Mustafa Petekkaya’yı sevenleri yalnız bırakmadı. Kalabalık bir grup ile AK Parti Çermik İlçe Başkanlığı’na giden Petekkaya, basın mensuplarına da açıklamalarda bulundu. Çermik’e hizmet etmek adına bu göreve talip olduğunu belirten Petekkaya, "AK Parti Türkiye tarihinde devrim niteliğinde hizmetler yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Bu sebeple yaklaşık 17 yıldır AK Parti’ye ve davamıza tüm yakınlarımla ailemle sevenlerimle hizmet etmekteyim. Bu sebeple de akrabalarım ve sevenlerimden gelen talep üzerine bu güzel ilçemizde Çermik’teki yaşayan hemşerilerimize hizmet etmek için, ilçe belediye başkanlığı için karar alıp müracaatımı yaptım çok mutluyum, çok sevinçliyim. Halkımıza ve partimize hizmet etmek benim için onurdur" dedi.

Makam ve mevki dertlerinin olmadığını, tek dertlerinin Çermik’e hizmet olduğunu da sözlerine ekleyen Petekkaya açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Allah’ın izni ile yeni bir sayfa açacağız hep birlikte makam derdimiz yok hizmet derdimiz var Çermik ilçemizde anlatılmayacak kadar güzellikler var, bu güzellikleri dünyaya duyuracağız. Tarih kokan bir ilçemiz vardır. Öncelikle ilçemizin turizmine katkı sağlayacağız. Bu bir bayrak yarışıdır, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yolundan gideceğiz inşallah. Allah Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin. Yaklaşık bir aydan fazla bir çalışma yapmaktayım Çermik ilçemizde bana olan ilgi hayli fazladır. Hiçbir zaman dürüstlükten insanlıktan yolumuz şaşmayacak, sözde değil, özde hizmet edeceğiz. AK Partimiz bu güzel ilçede oy patlaması yaşayacaktır inşallah". (İHA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol