Lütfiye Atilla'dan ADEM'E ziyaret

Nermin ZENGİN

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla’nın eşi Lütfiye Atilla, Kayapınar Fatihpaşa Aile Destek Merkezi’ni ziyaret ederek sorun ve talepleri dinledi. Atilla'ya Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Ayşe Handan Eker, Kayapınar Kaymakamı Ünal Koç'un eşi Ayşegül Koç ile Aile Destek Merkezi Genel Koordinatörü Nezihe Kent eşlik etti.

Yetkililer tarafından karşılanan Atilla ve beraberindekiler, merkezi gezerek yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldı. Merkezdeki kurslarda eğitim alan kadınlarla görüşerek sorun ve taleplerini dinleyen Atilla, kursiyerlerin ürettiği ürünleri inceledi. Aile Destek Merkezlerinin çok önemli işlere imza attığını belirten Atilla, kadınların ürettiği ürünlerin değerli olduğunu ifade etti.

Fatihpaşa Aile Destek Merkezi’nde okuma yazma öğrenen kadınlarla da bir araya gelen Atilla, eğitim alan kadınlara ve eğitmenlere başarılar diledi. Atilla son olarak merkezde bulunan kreşi ziyareti ederek bir süre çocuklarla vakit geçirdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla’nın eşi Lütfiye Atilla, daha sonra Sur Aile Destek Merkezi’ni (ADEM) ziyaret ederek, kursiyerlerle görüştü sorun ve taleplerini dinledi.  Atilla’ya Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Ayşe Handan Eker ile Sur Kaymakamı Abdullah Çiftçi'nin eşi Meryem Çiftçi eşlik etti.

Sur İlçesi Savaş Mahallesi’nde bulunan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı faaliyet yürüten ADEM’i ziyaret eden Atilla’yı yetkililer karşıladı. Merkez hakkında yetkililerden bilgi alan Atilla, kursiyerlerle bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi. Atilla, kursiyerlerin merkez içinde ürettiği ürünleri inceledi.

 

Merkez içinde bulunan kreşi de ziyaret eden Atilla, yetkililerden kreşte yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi alarak çocuklarla yakından ilgilendi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol