-Plastik torbalara karşı bez çanta dağıtıldı

Sedat IRMAK

Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesi’nce, “Bez Torba Kullan Doğayı Koru” projesi kapsamında ilçe merkezinde alışveriş yapan vatandaşlara bez torba dağıtımı yapıldı.

Bez torbaların dağıtılması ile ilçede bir farkındalık oluşturması için çaba gösterdiğini ifade eden Bismil İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Kerem Süleyman Yüksel, "Naylon poşetlerin çevredeki zararlı etkilerini, çevreye verdiği zararı en aza indirmek için biz de katkıda bulunalım istedik. Malzemeler belediyemizce karşılanıp dikimi ise Aile Destek Merkezi’ndeki kursiyerlerimiz tarafından yapılıyor. Aile Destek Merkezi’ndeki kursiyer kadınlarımıza da teşekkür ediyorum. Çevre dostu bir Bismil için hep birlikte gayretle çalışmalıyız" dedi.

"Bez torba dağıtmaya devam edeceğiz"

Plastik poşetlerin doğaya çok fazla zarar verdiğini ifade eden Yüksel, çevre temizliğine dikkat çekmek amacıyla bez torba dağıttıklarını belirterek "Bu, bizim ilk çalışmamız olmayacak peyder pey bez torba dağıtmaya devam edeceğiz. Çevre dostu bir belediyeyiz. Herkesi çevre dostu olmaya davet ediyoruz. Hem de yılbaşından itibaren poşetler ücretli olacak, vatandaşın parasının cebinde kalmasını istiyoruz. Yılbaşından sonra da bez torba dağıtmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol