'2 senede 15 yıllık hizmet yaptık'

Nermin ZENGİN

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla ve eşi Lütfiye Atilla, Sur ve Kayapınar ilçelerinde vatandaşların daveti üzerine evlerine misafir oldu. Atilla ve Lütfiye Atilla, Sur ilçesi İskender Paşa Mahallesinde Ergünlü ailesini evinde ziyaret etti. Atilla ve eşi Lütfiye Atilla, vatandaşlarla belediye çalışmalarını istişare etti.

Belediye olarak şehrin her noktasına en iyi hizmeti götürmeye gayret ettiklerini belirten Atilla, şöyle konuştu: "Göreve geldiğimizde belediyecilik anlamında sahada kimse yoktu. Asgari belediyecilik hizmetleri yapılmıyor, çöp toplanmıyor, otobüsler ulaşım hizmeti vermiyordu. Geldiğimiz gün hemen bu hizmetleri ivedilikle yapmaya başladık. Daha sonra Diyarbakır'ımızda şantiye ve sosyal belediyecilik çalışmalarını yaptık. Prestij projelerini hayata geçirdik. 2 senede 15 yıllık hizmet yaptık. Kısa zamanda kaliteli hizmetleri ve ihtiyaç olan projeleri şehrimize kazandırdık. Milletin parasını millet için harcıyoruz. Bunları yaparken de belediyemizi 1 kuruş borçlandırmadık. Artık bu şehrin birinci sorunu terör değil, istihdamdır, aştır. Organize sanayi bölgesine yeni yatırımcılar geliyor. Yatırımı teşvik etmek için Büyükşehir Belediye olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyoruz. Besi Organize Sanayi bölgesine ortak olarak, hemşehrilerimizin istihdamına katkı sunuyoruz. Silvan Barajı da işsizliğe çözüm sunacak. Hükümetimizin desteğiyle şehrimize huzurun gelmesiyle birlikte teröre harcanan para artık istihdamda kullanılıyor."

Atilla ve eşi Lütfiye Atilla daha sonra Kayapınar İlçesi Huzurevleri Mahallesinde Sezer ailesine konuk oldu. Atilla, vatandaşlarla beraber çay içip sohbet etti, sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol