Turizm Profesyonelleri Elazığ'da buluştu

Sedat IRMAK

Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki Turizm olanakları ve çeşitliliğini artırmak amacıyla Diyarbakır’dan sonra Elazığ Mavi Göl Otel Toplantı Salonu'nda sektör profesyonelleri ve temsilcileriyle bir araya geldi.

 

Turizmin ülke ekonomisi açısından öneminin ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin inanç, göl, doğa, kış turizmi ile birlikte coğrafyanın sahip olduğu tarihi mirası değerlendirmek ve turizm potansiyelini ortaya çıkarmak adına TUROYD Yönetim Kurulu Başkanı Alican Aksu,  sektör temsilcileriyle bir değerlendirme toplantısı yaptı.

 

“TUROYD ekibinin gelmesinden memnunum”

Elazığ misafirperverliğinin ve ruhunun profesyonel turizm anlayışı ile buluşması halinde bölgenin özellikle Elazığ ilimizin sektörde örnek bir şehir olacağının altını çizen TUROYD Doğu Anadolu Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Taner Durmuş, "TUROYD ekibinin gelmesinden oldukça memnunum. Elazığ'ın mevcut potansiyeli ve turizm olanakları düşünüldüğünde bir cazibe merkezi haline gelebiliriz. Ayrıca sahip olduğumuz coğrafyanın sunmuş olduğu tarihi ve doğal güzellikleri doğru anlatabilirsek burada bir destinasyon oluşturmamız oldukça kolaylaşacaktır. Bu nedenle ev sahipliğini yaptığımız Turizm Değerlendirme ve İstişare Toplantısı'na başta otel sahipleri, İl Kültür Turizm yetkilileri ve temsilcileri ile yaptığımız toplantıdan memnuniyet duydum" dedi.

 

TUROYD Güneydoğu Anadolu Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Kadir Varçın ise, yapılan toplantıları gerek bölge gerekse Türkiye’nin turizm potansiyeline yönelik iyi bir birliktelik sağlandığını söyledi.

 

Yapılan toplantı bölgedeki turizm ve otelcilerinin görüş ve önerileri alınması ile son bulurken, TUROYD Diyarbakır’da iç turizmin gelişimi için Elazığ'da Hazargölü ve Sivrice bölgesinde Turizmde destinasyon yönetimi alanında destek olacağı öğrenildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol